Yortan ÇPAL öğrencilerinden hasta ve yaşlılara ziyaret

YORTAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ HASTA VE YAŞLI HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ÖĞRETMENLERİ SELDA DEĞİRMENCİ VE SERPİL ÜNAL ÖNDERLİĞİNDE “MESLEK LİSELERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR” PROJESİ KAPSAMINDA YORTAN BELDESİNDE YAŞAYAN 71 YAŞINDAKİ SULTAN KARAŞ VE 79 YAŞINDAKİ İBRAHİM KARAŞ’I EVLERİNDE ZİYARET ETTİLER.

Yortan ÇPAL öğrencilerinden hasta ve yaşlılara ziyaret
26.03.2019 10:45

Yortan Çok Programlı Anadolu lisesi hasta ve yaşlı hizmetleri bölümü öğrencileri öğretmenleri Selda Değirmenci ve Serpil Ünal önderliğinde “Meslek Liseleri Öğrencilerle Buluşuyor” projesi kapsamında Yortan beldesinde yaşayan 71 yaşındaki Sultan Karaş ve 79 yaşındaki İbrahim Karaş’ı evlerinde ziyaret ettiler.

Hastaları ziyaret eden öğrenciler, hastanın kişisel hijyeninin sağlanması, tansiyon, şeker, ateş, nabız ölçümü, ev işlerinde yardım, yemek hazırlama ve hastayı besleme, psikolojik destek gibi okulda öğrendikleri bilgileri pratikte de uygulayarak hastalara yardımcı oldular. Öğretmenler ve öğrenciler hasta yakınlarına da sağlık eğitim verdiler.

Hasta ve aileler öğretmen ve öğrencilere teşekkür edip bu projeden memnun kaldıklarını ifade ederek öğretmen ve öğrencilerinin kendilerini tekrar ziyaret etmelerini istediler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.