Yolbulan Neden Sessiz?

Yolbulan Neden Sessiz?
07.01.2021 23:05

İyi Partili Lütfü Türkkan’ın Kardemir hakkında soru önergesi vermesinin üzerinden günler geçmesine rağmen, kentte etkileri sürüyor. 


İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a Kardemir A.Ş.’nin yeni yönetim kurulundaki isimler hakkında verdiği soru önergesindeki iddialar kafaları karıştırdı.


Türkkan’ın  ilgili önergede;

“30 Ekim 2020 tarihinde SPK Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan ile görüşmesinde 12 isimden oluşan bir liste vermiş, hangi ismin hangi gruptan (A-B-D Grubu) seçileceğini de söylemiştir.  SPK Başkanı ayrıca, Genel Kurul’u kimin yöneteceğini, yardımcı olacak isimleri de vererek 3 tane gözlemci göndereceğini, bunların dışına çıkılamayacağını ifade etmiştir.

Bu iddialar doğru mudur, Bakanlık’ın bu durumdan haberi var mıdır?

SPK Başkanı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan’ı tehdit ettiği ve seçimlere müdahalede bulunduğu doğru mudur, bu durumdan Bakanlık olarak haberiniz var mıdır?

Yüzde yüzü halka açık bir şirkette, adeta korkutarak, seçme ve seçilmeye nasıl müdahale edilmektedir, bunun hukukta yeri var mıdır?” şeklindeki iddiaları Karabük gündemini meşgul ederken konuya ilişkin ilk açıklama Kardemir Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Güleç’ten geldi. 


Kamil Güleç, soru önergesinde adı geçmemesine rağmen tehdit iddialarını yalanlayarak, KARDEMİR’in menfaatleri doğrultusunda tam destek vermeye devam edeceğini belirtti. 


Ancak soru önergesinde ismi geçen ve iddiaların odağında olan Mustafa Yolbulan’dan herhangi bir açıklama gelmedi. Tehdit edildiği iddia edilen Yolbulan’ın henüz açıklama yapmamış olması şehirde farklı yorumlara sebep oldu. Bazı çevrelerce, İyi Parti Grup Başkan Vekiline bu bilgilerin kim yada kimler tarafından verildiği konuşulurken, soru önergesinde açık şekilde adı geçen Yolbulan’ın sessizliği sorgulanır oldu. 


Gerçekten Mustafa Yolbulan tehdit mi edilmişti? SPK Başkanı 11 kişilik liste vermiş miydi? İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’a bu bilgiler kim tarafından verildi? Şimdi gözler, bir anda Kardemiri tüm Türkiye’nin gündemine taşıyan ağır ithamlara açıklık getirmesi beklenen Mustafa Yolbulan’da. 

Peki Yolbulan sessizliğini bozacak mı? 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.