YKS İÇİN 40 GÜNLÜK “KAPALI MATBAA DÖNEMİ” BAŞLADI

YKS İÇİN 40 GÜNLÜK “KAPALI MATBAA DÖNEMİ” BAŞLADI
03.05.2024 14:22

YKS İÇİN 40 GÜNLÜK “KAPALI MATBAA DÖNEMİ” BAŞLADI
DIŞARI ÇÖP BİLE ÇIKMAYACAK!

ÖSYM’nin 8-9 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) soru kitapçıklarının basımı, paketlenmesi, kontrolü ve sevki için görev alacak personelin yaklaşık 40 gün dış dünyadan izole yaşayacakları kapalı matbaa dönemi başladı.

Bu yıl 3 milyonun üzerinde adayın başvuru yaptığı YKS hazırlık sürecinde, tek bir pencerenin dahi bulunmadığı, üst düzey güvenlik önlemleriyle korunan kapalı matbaa merkezindeki çalışmalarına başlayan 100`ü aşkın personel, sınavın sona ereceği 9 Haziran akşamına kadar dışarı çıkamayacak.

Tüm temel ihtiyaçları bu merkezde karşılanan personel, aileleri de dahil olmak üzere yaklaşık 40 gün boyunca hiçbir şekilde dış dünya ile iletişim kuramayacak.

Merkezden 40 gün boyunca çöp dahil dışarı çıkarılmayacak. Süre boyunca içeride eski 18 derecede bekletilecek olan çöpler, süre bitişinde bertaraf edilecek.

Soru havuzlarının kriptolu sistemlerinin oluşturulmasının ardından başlatılan kapalı matbaa sürecinde, ÖSYM personeli, matbaa işçileri, yemek servisi yapanlar, uzmanlar ve öğretim üyelerinden oluşan personel, YKS`de son oturum olan YDT`nin 9 Haziran saat 17.45 itibarıyla tamamlanmasıyla birlikte merkezden çıkarak aileleriyle buluşacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.