YENİDEN REFAH, CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILDI

YENİDEN REFAH, CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILDI
24.03.2023 17:33

YENİDEN REFAH, CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILDI..

14 Mayıs seçimleri için ittifak protokolü başvurularının son gününde siyasette sıcak gelişmeler yaşandı.

Buna göre Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na dahil oldu. Parti temsilcileri, Cumhur İttifakı’nın ittifak protokolünün YSK’ya teslimine katıldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın imzasının da protokolde yer alacağı belirtildi.

CUMHUR İTTİFAKI YETKİLİLERİ YSK’DA

Cumhur İttifakı’nın; AKP, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi olarak ittifak protokolünü teslim etmek için YSK binasına gittiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

AKP genel başkanvekillerinin geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi’ne yönelik ziyaretlerinin ardından, Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılımı için 30 maddelik teklifi gündeme gelmişti. Yeniden Refah’ın 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılması talebinin AKP tarafından kabul edildiği iddia edilmişti. İktidar kanadı ise söz konusu iddiayı yalanlamıştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 20 Mart’ta, partisinin 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi’ne 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi’ne ilişkin kararını açıklamıştı. Yeniden Refah Partisi’nin 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde hiçbir ittifaka dahil olmayacağını bildiren Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adayı olacağını bildirmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.