Yeniceli muhtarlara görevleri ile ilgili eğitim semineri verildi

KARABÜK VALİLİĞİ İDARE VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YENİCE İLÇESİNDE 31 MART SEÇİMLERİNDE MUHTAR OLARAK SEÇİLEN MAHALLE VE KÖY MUHTARLARINA YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Yeniceli muhtarlara görevleri ile ilgili eğitim semineri verildi
24.05.2019 12:40

Karabük Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından Yenice ilçesinde 31 Mart seçimlerinde muhtar olarak seçilen mahalle ve köy muhtarlarına yönelik eğitim programı düzenlendi.

Valilik Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Muhtar Eğitim Programı açılışında konuşan Vali Gürel , “31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde seçilerek göreve gelen muhtarlarımızı tebrik ediyorum, seçilemeyen muhtarlarımıza da verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca inşallah hep birlikte güzel hizmetler yapacağız. Özellikle Yenice gibi ormanlarıyla ünlü bir ilçemizde orman köylüsü bizler için çok önemli. Siz muhtarlar köylülerimizin sorunlarının çözülmesi konusunda büyük roller oynayacaksınız. Muhtarlar vatandaşlarımızla devlet ve kurumlar arasındaki köprü görevini yerine getirmektedir. Bulunduğunuz ilçelerdeki Kamu yöneticileri ile bire bir ilişki içinde olmanızda yarar var. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, eğitim programının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

442 Sayılı Köy Kanununa göre muhtarların yapmakla sorumlu oldukları köye ait işleri anlatıldığı toplantıda ilgili mevzuat kapsamında merkezi yönetim, il ve ilçe yönetimi, mahalli idare sistemi, mahalle muhtarlığı sistemi ve organları, muhtarların görev, nikâh kıyma yetkileri ve sorumlulukları, İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan “Muhtar Bilgi Sistemi” hakkında muhtarlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.