VEKİL  CUMHUR  ÜNAL’DAN  29  EKİM  CUMHURİYET  BAYRAMI  MESAJI

28.10.2022 20:33

 VEKİL  CUMHUR  ÜNAL’DAN  29  EKİM  CUMHURİYET  BAYRAMI  MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vekil Ünal mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bugün millet olarak Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Aziz milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, düşmana karşı omuz omuza vererek tarihin az şahit olduğu bir İstiklal Savaşı başlatmış ve şanlı tarihimize yaraşır bir mücadele örneği göstererek Cumhuriyeti kurmuştur.

Dün olduğu gibi bugün de iç ve dış tehditlere karşı gereken cevabı verebilecek güç ve kudrete sahip bir milletiz. Asla unutulmamalıdır ki 99 yıl önce İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize can veren ruh, bugün de dimdik ayaktadır.

Bu ruh dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de devletimize karşı planlanan hain oyunlara asla müsaade etmeyecektir. Ortak tarih, kader ve amaç birliğine dayanan sağlam temeller üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz sayesinde, bu topraklar üzerinde yaşayanlar, sevinçte ve hüzünde, ocağını ve aşını paylaşmada ne kadar kardeş olduğunu göstermiştir.

Devletimiz, Cumhuriyeti ilan ettiği günden bugüne kadar vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere,  şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.

Aziz milletimizin ve tüm Karabük’lü hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.