VALİ GÜREL VE KURUM MÜDÜRLERİ BENZERSİZ TABİATIYLA DOĞANIN KALBİNE YOLCULUK ETTİ

VALİ GÜREL VE KURUM MÜDÜRLERİ BENZERSİZ TABİATIYLA DOĞANIN KALBİNE YOLCULUK ETTİ
18.10.2021 11:56

Türkiye’nin en büyük blok ormanları olarak seçilen ve aynı zamanda Dünya Doğayı Koruma Vakfı (World Wide Fund for Nature- WWF) tarafından korunması gereken 100 alandan bir tanesi ilan edilen, tropik bölgeler dışında dünyada pek az ormanda görülebilecek kadar çok sayıda ağaç türünü barındıran Yenice Ormanlarında Vali Gürel ve Kurum Müdürleri doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Muhteşem orman denizinde, sonbaharın eşsiz güzellikleri arasında Kızılkaya Vadisinde gerçekleştirilen  doğa yürüyüşü sonbaharın tüm renkleriyle göz kamaştırdı.

Dünyada 100, Türkiye’de ise 9 sıcak noktadan biri olan Yenine Ormanları, barındırdığı yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle doğa severlerin ve tutkunlarının dikkatini çekiyor. Barındırdığı; porsuk, bozayı, vaşak, yaban kedisi, kurt, çakal, tilki, karaca, ulu geyik, yaban domuzu ve ağaç sansarına birçok hayvan türüne ev sahipliği yapan Yenice Ormanlarında; Uludağ Göknarı, Doğu Kayını, Sarı Çam, Kara Çam, Kızıl Çam, Istıranca Meşesi, Virgiliana Çınarı, Ceviz, Dişbudak, Kızıl Ağaç, Fındık, Porsuk, Gümüş Ihlamur,  Akağaç, Kızılcık, Şimşir, Kontus Defnesi, Erguvan gibi birçok ağaç çeşidi yer alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.