ÜNAL VE GÜNEŞTEN MEGA PROJE HAMLESİ

ÜNAL VE GÜNEŞTEN MEGA PROJE HAMLESİ
27.02.2020
A+
A-

Karabük ve ilçelerinde durmak bilmeden esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle hemhal olan Ak Parti Milletvekilleri Ünal ve Güneş, Mecliste de Karabük’ün sorunlarına çözüm üretmek amacıyla düzenli olarak Bakan ziyaretleri yapıyor. Her gün farklı bir konu üzerinde çalışarak sorunların çözülmesi yönünde ciddi gayret sarfediyorlar.

Karabük’ü ilgilendiren her sorunu çözme noktasında canla başla mücadele eden Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Karabük için önem arz eden Filyos Limanı konusunu çözüme ulaştırmak için de kolları sıvadı. Edindiğimiz bilgilere göre Karabüklülerin Filyos Limanının, KARDEMİR’in de içinde olduğu bir konsorsiyum tarafından yönetilmesi yönündeki talebini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a götürdüler.

Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün bir görüşme yaparak Filyos Projesinde Kardemirin de olması gerektiğini arz ettiler. Başkan Erdoğan Ünal ve Güneşin bu taleplerini yerinde bularak Filyos Limanı Projesinin Kardemirin de içinde bulunduğu bir konsorsiyum tarafından yönetilmesine yeşil ışık yaktı.

Abdülhamit Han’ın 100 yıllık rüyası olan ve içerisinde Filyos Limanı, Filyos Endüstri Bölgesi, Filyos Serbest Bölgesi ve Serbest Bölge Gelişme Alanını barındıran Filyos Vadisi Projesi tam gaz devam ederken Karabük Valisi Fuat Gürel ve Ak Parti Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Filyos Limanı’nın işletilme işinin KARDEMİR’in de içinde olduğu bir konsorsiyum tarafından yönetilmesi taleplerini dile getirmişler ve bu talebi Eski TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’e ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a da iletmişlerdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.