Ulvi ÜNGÖREN’den Basın Açıklaması

Ulvi ÜNGÖREN’den Basın Açıklaması
15.09.2021 22:22

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören yapılacak delege seçimleriyle ilgili basın açıklaması yayınladı. Üngören yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Kamuoyu;

Özçelik-İş Sendikası Şube Başkanı olduğum 2011 yılında iki farklı sendikal görüşün yetki mücadelesi nedeniyle, çalışanlar arasında küskünlükler, dargınlıklar had safhaya ulaşmış süreç kardeşi kardeşe adeta düşman etmişti.

Böyle bir tablo karşısından ekip arkadaşlarımla birlikte gece demeden gündüz demeden bir olmayı, birlikte olmayı kendimize şiar edindik. Kısa bir sürede eski günlerdeki birlikteliği tekrar ve daha güçlü bir şekilde yakaladık.

Seçim sürecini anormal biçimde somut bir sebep olmaksızın 1,5 yıl önceden başlatan arkadaşlarımızın tavır ve uygulamaları ile ortaya çıkan tablo geçmişteki acı hatıralarımızı hafızamızda canlandırdı.

Biz tekrar o günleri yaşamamak adına sağduyuyu elden bırakmadık ve her fırsatta sükunet ve itidal çağrısı yaptık.

O günlerde bizim önümüzde Kardemir, Kardökmak ve Mescier gibi çok önemli sözleşmeler vardı. Seçime değil çalışanlarımızın sözleşmesine, kendi menfaatlerimizi değil emekçi kardeşlerimizin kazanımlarına odaklandık.

Hamd olsun pandeminin olumsuz etkilerine rağmen çok güzel kazanımlara imza attık.

Geldiğimiz bu noktada kendi içimizde yapacağımız bir seçimi kardeşlik, sevgi ve saygı çerçevesinde tutabilmek adına miting, toplu yürüyüş ve benzeri büyük organizasyonlar yerine lokal ve iş yerlerimizde mesai arkadaşlarımızın derdini dinleyip, emekçi kardeşlerimizle dertleşmeyi tercih ettik.

Son güne son ana kadar derdimizin bir güç gösterisi ve şov değil, hizmet olduğunu gerek sosyal medya platformlarında gerekse sahada kardeşlik söyleminden vazgeçmeyerek gösterdik.

Şimdi yeni bir seçime giriyoruz.

Kardemir’de bir ünite dışında bütün işyerlerinde ve örgütlü olduğumuz diğer özel işyerlerinde (MESCİER, Karçel, Kardökmak, Yolbulan) delege listelerimizi tamamlayarak askıya çıkardık.

16 Eylül Perşembe günü yapılacak delege seçimlerinin hayırlı uğurlu olmasını, aklı selim ve sağduyunun hakim olacağı biçimde sonuçlanmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle teşkilatım ve şahsım adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.