Uluslararası öğrenciler KBÜ’lü olmak için ter döktü

TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE İKAMET EDEN BİN’E YAKIN ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİM ALABİLMEK İÇİN 6 FARKLI İLDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KBÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SINAVI’NDA TER DÖKTÜ.

Uluslararası öğrenciler KBÜ’lü olmak için ter döktü
29.05.2019 14:20

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ikamet eden bin’e yakın uluslararası öğrenci Karabük Üniversitesinde eğitim alabilmek için 6 farklı ilde gerçekleştirilen KBÜ Uluslararası Öğrenci Sınavı’nda ter döktü.

Karabük Üniversitesi 80’e yakın ülkeden 6 bin 500’den fazla öğrencisiyle uluslararası öğrenci ağını genişletmeye devam ediyor. Karabük Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Türkiye’de 6 farklı noktada aynı anda uluslararası öğrenciler için sınav yapıldı. Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin, Hatay, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen Karabük Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (KBÜ-ULOS)’nda bin’e yakın uluslararası öğrenci Karabük Üniversitesine girebilmek için ter döktü. Karabük Üniversitesi tarafından bugüne kadar farklı ülkelerde ve üniversitenin bünyesinde yapılan KBU-ULOS ilk kez Türkiye’nin farklı illerinde de gerçekleştirilmiş oldu.

Söz konusu sınavla Karabük Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan uluslararası öğrenciler önce Üniversitenin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)’nde Türkçe dil eğitimi alıyorlar ve ardından bölümlerine devam edebiliyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.