TÜRKİYE MAARİF MODELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRKİYE MAARİF MODELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
09.05.2024 10:48

TÜRKİYE MAARİF MODELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

Millî Eğitim Bakanlığı  tarafından hazırlanan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Yeni Müfredat Taslağı ile ilgili bilgilendirmede bulunmak ve ilçe/okullarındaki eğitim-öğretim hizmetleri ile yönetim faaliyetlerine ilişkin hususları istişare etmek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Müdürlük Yöneticileri, Merkez İlçe ve Safranbolu Okul/Kurum Müdürlerinin katılımı ile Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin ‘in selamlarını iletmesiyle toplantının açılışını yaptı.

Yöneticilere, büyük özveri ve başarılı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ve il geneli devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetim faaliyetleri ile inşaat emlak ve destek hizmetleri konularına değinerek yöneticiler ile istişarelerde bulundu.

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” nin öğretmenlere, öğrencilere ve velilere bilgilendirmelerinin yapılmasının üzerinde durun Akbaş, yeni müfredat ile “Beceri” temelli sadeleştirilmiş ve derinlemesine öğrenme yaklaşımı” geleceğini belirtti.

Akademik başarı ile birlikte sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal alanlarda kendini gerçekleştiren, sorgulayan, araştıran, millî ve manevî değerlerimizi koruyan, yücelten ve insani değerleri kucaklayan bireyler yetiştirmeği daha güçlü kılacak ve destekleyecek olan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” nin önemli derecede katkı sağlayacağını belirten Akbaş, gerçek anlamda bütüncül bir eğitim yaklaşımı olduğunu söyledi.

Bakanlığın eğitim politikalarını, müfredat ve yönetmelikleri yakından takip etmelerini isteyen Akbaş, başarının anahtarının güçlü iletişim, ortak akıl ve mevzuat çerçevesinde iş ve işlemlerin zamanında yapılması olduğunun altını çizdi.

Eğitim Kenti Karabük Projesine de değinen Akbaş, yapılan eylem planı doğrultusunda okullarda yapılan çalışmalar projenin amacı ve hedefinin yerine getirildiğini belirtti. Bu bağlamda akademik başarı ile birlikte sosyal, kültürel ve sportif başarılarda önemli bir artış yakalandığını dile getirdi.

TÜBİTAK, BAKKA ve AB Projelerine katılım sağlanması gerektiğini vurgulayan Akbaş, projelerin öğrenci ve öğretmenler üzerinde motivasyon ve çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Türkiye Yüzyılı perspektifiyle İlimizin eğitim öğretim kalitesini daha da arttırmak, okulların etkili okul kapsamında yaşayan bir organizma haline dönüştürmek vizyonu ile çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini açıklayan Akbaş, birlik ve beraberlik içerisinde istişare ile yapılan tüm çalışmaların bizlere her zaman başarı getirdiğini aynı düstur ile çalışmaların devam edileceğinin altını çizerek yöneticilere çalışmalarında göstermiş oldukları özveri ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın değerlendirmelerinin ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

Müdürlük Ölçme ve Değerlendirme Merkezi öğretmeni Serkan Acar tarafından “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”‘nin sunumu yapılması ile toplantı sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.