Türk Kızılayı Safranbolu Temsilciliği ile Bayramlar Bayram Oluyor

03.06.2019 15:36

Türk Kızılayı Safranbolu Temsilciliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yaptığı ‘Arife Çiçeği’ uygulaması ile ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini güldürdü.

Osmanlı’dan gelen Arife Çiçeği kavramı bayramdan birkaç gün önce yapılan alışverişlerin ardından sabırsızlanan çocukların bayramlıklarını bir gün önce yani Arife Günü giyerek dolaşması olarak tanımlanırdı. Unutulmaya yüz tutmuş bu geleneği canlandıran Türk Kızılayı Safranbolu Temsilciliği 5-15 yaş arası 150 yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi öğrenciye kıyafet yardımı yaparak Arife Çiçeği geleneğinin de unutulmamasına vesile oldu.

Arife Çiçeği uygulaması ile unutulmaya yüz tutmu geleneklerimize sahip çıkan Türk Kızılayı Karabük Şubesi Temsilcisi İhsan Topaloğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir de kutlama mesajı yayınladı. Topaloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bayramlar, insanların birbiriyle kaynaştığı, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerdir. Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi duyguların yeniden canlandığı, halkımızı birbirine bağlayan müstesna bir bayramdır. Bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm hayatımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.