Selçuklu mimarisinde 2 bin 500 kişilik camii Protokolü İmzalandı

Selçuklu mimarisinde 2 bin 500 kişilik camii Protokolü İmzalandı
25.09.2021 01:14

Karabük Merkez Camii Yaptırma Derneği ile İl Müftülüğü arasında, 24.09.2021 tarihinde, Karabük Kent Merkezine Camii yapımı için protokol imzalandı.

Karabük Kent Merkezinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Camii inşaası için hazırlanan protokolü, Müftülük adına İl Müftüsü  İlyas YILMAZTÜRK, Karabük Merkez Camii Yaptırma Derneği adına  Pehlivan BAYLAN imzaladı.

Karabük Belediye Başkanı  Rafet VERGİLİ ve Belediye İmar Müdürü  Hasan YAKUT’un hazır bulundukları imza töreninde, Katılımcılar; Hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Caminin şehrin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını ve merkez camisi olma özelliğine sahip olacağını belirten Yılmaztürk, “Selçuklu mimarisindeki camimiz derneğimizin marifetiyle ilimize kazandırılacaktır. Projemiz yalnızca bir camiden ibaret değil; toplantı salonları, konferans salonları ve diğer sosyal donatılarıyla ilimizin birçok ihtiyacını da karşılayacaktır. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla projemizin kısa sürede tamamlanacağını ümit ediyorum.” dedi.

Baylan, “Arazinin tahsisinde bizlere katkı veren Valimize ve Müftümüze teşekkür ediyorum. Karabük’e bir merkez cami yapmayı, Kent Meydanı ile de birleştirerek şehrimizin girişinde güzel bir tabloyu çıkartmayı hedefliyoruz. Selçuklu mimarisindeki camimizi 24 ay gibi bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu işin yaklaşık bedeli 50 milyon lira civarında. Değerli hayırseverlerimizin bizlere destek vereceklerinden hiç kuşkumuz yok.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.