ŞEHİDİMİZ ALİCAN ÖZTÜRK’ÜN ANNESİNE ZİYARET

ŞEHİDİMİZ ALİCAN ÖZTÜRK’ÜN ANNESİNE ZİYARET
13.05.2024 13:46

ŞEHİDİMİZ ALİCAN ÖZTÜRK’ÜN ANNESİNE ZİYARET..

Anneler günü münasebeti ile İl  Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde Şube Müdürü Adnan Cansız ile Şehit Alican Öztürk’ün ailesini ziyaret ederek Şehidimizin annesi Emine Öztürk’ün “Anneler Günü”nü kutladı.

2016 yılında Şırnak’ta hain teröristlerce polislerimizi taşıyan zırhlı servis aracına düzenlenen roketli saldırıda şehit olan Polis Memuru Alican Öztürk’ün annesi Emine Öztürk ve babası Ali Öztürk ile yakından ilgilenen İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Günün önemine dair açıklamalarda bulunan Akbaş, “Toplumumuzun temelini oluşturan aile, ailenin temel yapı taşı ise annedir. Annelik makamı aynı zamanda insanlık değerlerinin zirve noktalarını temsil etmektedir. Bizi millet yapan değerlerimizin, toplum kültürümüzün ve geleneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli rol şüphesiz ki annelerimizindir. Şefkatin ve hoşgörünün tükenmez kaynağı olan annelik, “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” diyen inanç ve anlayışımıza göre de en yüce, en kutsal vazifelerinden biridir.

Bu duygularla, nice emeklerle yetiştirdikleri evlatlarını vatan uğruna şehit veren Aziz Şehitlerimizin anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin “Anneler Gününü” kutlar; huzur ve mutluluklar dilerim.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.