Sansürcü Rektör; POLAT

Sansürcü Rektör; POLAT
23.07.2020 15:42

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Üniversitelerin bu denli özgür olduğu ve bilgiye bu kadar kolay ulaşıldığı şu çağda skandal bir karara imza attı. Üniversitedeki Fetö ile ilişiği olan çalışanlarla ilgili yaptığımız haberin ardından verdiği talimatla Üniversitedeki bilgisayarlardan Karabük Kent Haberin internet sitesine girilmesini engelledi. Engellemeler baskılar yıldırmalar bizim haber yapma şevkimizi, gerçekleri okurlarımızla paylaşma azmimizi kıramaz tabi ki. Fakat bu sansürcü zihniyet Cumhuriyet Kenti Karabük’ün gözbebeği Karabük Üniversitesini tercih eden öğrenci, akademisyen ve çalışanlar adına endişe verici.


01.06.2020 tarihinde yayınladığımız “Karabük Üniversitesinde İkinci Fetö Skandalı” başlıklı haberimiz etkisini gösterdi. Yazıda bahsi geçen Araştırma Görevlisi görevden alındı. 


Haberde, 1 yıl 1 ay önce FETÖ üyeliği gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası olan sanık M.N.G’nin halen Karabük Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştığını, Ağır Ceza Mahkemesinin FETÖ üyesi olmak suçuyla 6 yıl 3 ay hapis cezası verdiği sanığın, aradan geçen 13 Aya rağmen Üniversite bünyesinde çalışmaya ve maaş almaya devam ettiğini yazmış yetkilileri bu yanlıştan dönmeye davet etmiştik. 


Haberimiz sonrasında Araştırma Görevlisi M.N.G sessiz sedasız görevden alındı. Haber yapılana kadar görevi başında olan M.N.G’nin toplumun en hassas olduğu konudan yani Fetö Üyesi olmak suçundan ceza almış olması Rektör Polat’ı çok da rahatsız etmemiş olacak ki 13 ay gibi uzun bir süre Karabük Üniversitesinde birlikte çalışmaya devam etti. Ta ki bu skandalı Karabük Kent Haber olarak kamuoyuna duyurana kadar. 


Haberin ardından Fetö Üyeliği sanığı Araştırma Görevlisi M.N.G görevinden alındı. Ancak Rektör Polat bu duruma fazla içerlemiş olacak ki, kendince bir ceza da Karabük Kent Habere kesti. Karabük Üniversitesinde Kent Haber internet sitesine erişimi engelledi. Bilgi İşleme verdiği talimat ile Karabük Üniversitesi doğru, objektif ve güvenilir habercilikten mahrum edildi.


Karabük Üniversitesi Karabükümüzün, yurdun ve hatta dünyanın dört bir yanından eğitim almak için gelen gençlerimizin, Karabük Üniversitesi hepimizin. Dolayısı ile kimsenin çiftliği değil, kimsenin keyfi kararlar alabileceği bir işletme değil. 


Fetö ile mücadele halen öncelikli görevlerimizin başında gelmekte olup Kent Haber olarak bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Bunun neticesi haber sitemize ulaşımın zorla engellenmesi de olsa gerçekleri söylemeye savunmaya devam edeceğiz. 


Bu bizim 15 Temmuzda arkasına bakmadan meydanlara koşan, tankın önüne vücudu ile siper olan, üzerlerine ateş açan hainlerin kurşunları üstüne korkusuzca yürüyen, bir an bile düşünmeden şehadet şerbeti içen Gazi olan kahramanlarımıza borcumuzdur. Cumhurbaşkanımızı bu davada yalnız bırakmayacağımıza dair kendimize verdiğimiz sözün gereğidir. 


Onuncu köyden de kovulsak doğruları söylemeye, vatanımız milletimiz ve Karabükümüz için gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.