SAKEM Ne Yapıyor?

17.06.2019 20:13

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) Kendini Keşfet başlığıyla düzenlediği geleneksel yılsonu etkinlikleri devam ediyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklere bu sene de katılım yüksek oldu.

Yıl boyunca yapılan ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra ayrıca yemek yarışmaları, müzik gösterileri, gıda satışları yapılan etkinlik tam anlamıyla şenlik havasında geçiyor.

Miras şehir Safranbolu’ya karşı tarihi sorumluluğun gereğini yerine getirerek şehrin yaşam kalitesini artırma, özgün kimliğini pekiştirme ve saygın bir dünya şehri haline gelmesine katkı sağlama amacıyla 2010 yılında kurulan SAKEM her geçen gün bünyesine yeni kurslar ekleyerek herkesin eğitim aldığı hobi edindiği bir kurum haline geldi.

Şehrin belirli bölgelerinde 7 şubesi ve 1 tane de müzik okulu ile 7den 70e tamamıyla ücretsiz eğitim verilen SAKEM’de yüzlerce kurs branşı mevcut. Bu kurslarda her yıl binlerce kursiyer meslek edinme, sosyalleşme, üretime ve ev ekonomisine katkı sağlama imkanı buluyor.

Bu yıl 11 Haziranda Köyiçi’nden kortej yürüyüşü ile başlayan SAKEM etkinlikleri festival havasında devam etti. Etkinliklerde bir yıl boyunca ilgi alanlarında eğitim alan kursiyerler yıl sonu etkinlikleri adı altında adeta show yaptı. SAKEMin kuruluşundan bu güne kadar kurucu müdürü olan Münevver Esen SAKEMde her yıl farklı alanlarda kurslar açarak SAKEMi tüm Safranbolu halkının dikkatini çeken, Safranbolunun en büyük kültür etkinlikleri yapan okulu haline getirdi. SAKEMin kurucu müdürü Münevver Esen’in beşeri ilişkileri ve üstün gayretleri ile SAKEM adeta destan yazıyor.

SAKEM şu andaki haliyle Safranbolu Belediyesinin de en büyük hizmet kurumu olarak görülüyor. Belediye Başkanı Mimar Elif Köse şenlik açılış konuşmasında, SAKEMin geliştirilerek daha büyük hizmetlere imza atacağını Safranbolu ve çevre ilçelerden her kesime hizmet vermeye devam edeceğini ifade etti. Başkan Köse SAKEMin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese ve katılımcılara şükranlarımı sunuyorum dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.