Sahte davulcuların para toplaması tanıtım kartları ile engellenecek

SMANLI KENTİ SAFRANBOLU’DA RAMAZAN AYI BOYUNCA SAHURDA VATANDAŞLARI UYANDIRMAK İÇİN DAVUL ÇALACAK OLAN PERSONELLERE TANITIM KARTLARI SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI ELİF KÖSE TARAFINDAN VERİLDİ. BU TANITIM KARTLARI SAYESİNDE GÖREVLİ OLMADIĞI HALDE VATANDAŞLARDAN PARA TOPLAYAN SAHTE DAVULCULAR ENGELLENMİŞ OLACAK.

Sahte davulcuların para toplaması tanıtım kartları ile engellenecek
14.05.2019 20:10

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde ramazan davulu çalması için görevlendirilen personellerin resmi tanıtım kartları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından dağıtıldı.

Osmanlı kenti Safranbolu’da ramazan ayı boyunca sahurda vatandaşları uyandırmak için davul çalacak olan personellere tanıtım kartları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından verildi. Bu tanıtım kartları sayesinde görevli olmadığı halde vatandaşlardan para toplayan sahte davulcular engellenmiş olacak.

Başkan Köse, vatandaşların ramazan ayında görevli olmadığı halde para toplayan sahte davulcuları ayırt edebilmeleri için kişiye özel olarak hazırlanan ve görevlinin resmi olan tanıtım kartlarını dağıttıklarını belirterek, “Yine vatandaşlarımız kendilerinden ücret istendiğinde görevli davulcu bu kartı göstermek zorundadır. Aksi takdirde herhangi bir ücret ödememelerini rica ediyorum. Bununla beraber olası bir sahtekârlık durumunda vatandaşlarımızın Beyaz Masa 7/24 açık ve ücretsiz olan 153 No’lu telefondan birimimize bildirmeleri yeterli olacaktır” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.