SAFRANBOLU’YA MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ HAYIRLI OLSUN!

SAFRANBOLU’YA MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ HAYIRLI OLSUN!
07.11.2022 21:31

 SAFRANBOLU’YA MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ HAYIRLI OLSUN!

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur ÜNAL ve Niyazi Güneş “Safranbolu Müze Müdürlüğü” adı altında yeni bir Müze Müdürlüğü’nün kurulacağı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yetkilendirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca kurulan Müze Müdürlüğü’nün Safranbolu ve Karabük’e hayırlı olmasını dileyen Vekil Ünal ve Güneş ortaklaşa bir basın bildirisi yayımlayarak şunları söyledi;

“SAFRANBOLU İLÇEMİZE MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

İlimizin ve ilçelerimizin her alandaki ihtiyaçlarını yakından takip ederek, çözümü noktasında çalışmalarımızı gayret ile sürdürüyoruz. Safranbolu ilçemizin ihtiyacı olan Müze Müdürlüğü’nün kurulması için Kültür ve Turizm Bakanlığımız nezdinde takibini sağlayarak, sonuca ulaştırdık.

Bugünkü yapısını 17-18. Yüzyılda kazanan ve Unesco tarafından Dünya Miras Kenti listesinde kendine yer edinen Safranbolu’muz Türk şehir yapısına uygun olarak, zaman ve ihtiyaca bağlı gelişen, birbirine eklenerek büyüyen ve doğaya uyum sağlayıp onu koruyan niteliği ile dikkat çekmektedir. Karabük’ümüz ve çevresinin kültür varlığı potansiyeli ve tarihi değeri dikkate alındığında Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bağlı bir Müze Müdürlüğü’nün faaliyet göstermesi bu anlamda uygun görülmüş olup Sayın Bakanımız tarafından imzalanarak onaylanmıştır.

2023 yılında faaliyete geçecek olan ve Safranbolu eski Hükümet binasında hizmet verecek olan Safranbolu Müze Müdürlüğü’ nün ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyor, konu ile ilgili desteklerini esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri ERSOY’a, Bakan Yardımcımız Nadir ALPASLAN’A ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüz Gökhan YAZGI beye hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.