Safranbolu’daki Su Kesintileri Ceylan’ın Önemini Hatırlattı

13.07.2019 18:32

Başkan köse son günlerde Safranbolu’daki su kesintilerinin nedenini sosyal medya hesabından yazdı. Su kesintilerinin Kara Yollarının Kastamonu yolundaki yol çalışmaları nedeni ile Karasu’dan su verilememesi nedeni ile olduğunu açıkladı.

20 yıl önce Safranbolu Belediye Başkanı olan Mehmet Ceylan göreve ilk geldiğinde Safranbolu’nun problemleri arasında su sıkıntısı en baştaydı. Ceylan bu konu ile yakından ilgilendi. Mahallelere tanker tanker su gönderiliyor ama yine de yetersiz oluyordu. Her gün yüzlerce kişi su sıkıntısı nedeniyle belediye başkanlığını arıyordu. Bir çok yere sondaj kuyusu açılıyor fakat iyi sonuçlar alınamıyordu.

Ceylan sonunda Karasuyu keşfetti. Karabük ve Safranbolu’nun 100 yıllık su sorununu çözmek için kolları sıvadı. İktidarda DSP-MHP-ANAP vardı. Ceylan’ın istekleri devamlı erteleniyor görüşmelerde zorluk çektiriliyordu.

Ceylan Ankara’daki bürokratların kapsını devamlı aşındırdı. Devlet Planlama Teşkilatındaki arkadaş çevresinden bürokratlarla büyük ilerlemeler kaydetti. Karasu Projesi Ceylan’ın özel gayretleri ile büyük bir aşamaya gelmişti. 2002 yılında tek başına iktidar olan Ak Partinin Karabük Milletvekili seçilen Mehmet Ceylan’ın aklında kendi Belediye Başkanlığı döneminde alt yapısını yaptığı Karasu Projesini devam ettirmek vardı. Ceylan tek başına iktidar olan akparti Karabük Millet vekili olarak Karabük ve Safranbolu’nun 100 yılına hükmedecek su projesini yatırımlara aldırmış, Karabük ve Safranbolu’nun su sorununu çözmüştü.

Bugünlerde Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin Safranbolu mahallelerindeki su kesintileri ile ilgili yapmış olduğu açıklamada eğer Karasu projesi hayata geçirilmemiş olsaydı 1999 yılında olduğu gibi Safranbolu Halkı büyük sıkıntılar yaşayacaktı. Ve İzmirliler gibi taşıma tankerlerin önünde su kuyruklarına girecekti. Karabük ve Safranbolu’nun su, eğitim, sağlık, ulaşım gibi büyük sorunlarını çözen şimdi de Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde olan Mehmet Ceylan Beye Karabük ve Safranbolulu hemşerilerimiz adına şükranlarımızı iletiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.