Safranbolu’da ’Bir damla kan bin umut’ projesi

SAFRANBOLU ŞEHİT MURAT AKDEMİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU MİSAK-I MİLLİ DEMOKRASİ MEYDANINDA DÜZENLEDİKLERİ ETKİNLİKTE KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI İÇİN VATANDAŞLARI DAVET ETTİLER.

Safranbolu’da ’Bir damla kan bin umut’ projesi
05.05.2019 14:30

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında düzenledikleri etkinlikte kan ve kök hücre bağışı için vatandaşları davet ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş yaptığı açıklamada herkesi hayati sıvı kan ve kök hücre bağışı vermeye davet ettiklerini belirterek, “Kan ve kök hücre bağışı verme alışkanlığını kazandırmak, kan ve kök hücre bağışı verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları anda kanı bulabilmeleridir. Bu projeyle ; Kan ve kök hücre bağışı bağışında bulunarak bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuz konusunda bilinçlendirme ön plana çıkarılıyor” dedi.

Gümüş, “Bu tür etkinliklerle tüm vatandaşları Kızılay’a kan ve kök hücre bağışı vermeye davet ediyorum. Bağışladığımız her bir damla kanımızın hayat kurtaracağını bilen vatandaşlarımızın bu önemli konuda duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.