SAFRANBOLU ÜLKÜ OCAKLARI, SAFRANBOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN KALDIRILAN TABELALARINI GERİ TAKTI

SAFRANBOLU ÜLKÜ OCAKLARI, SAFRANBOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN KALDIRILAN TABELALARINI GERİ TAKTI
23.01.2023 10:25

SAFRANBOLU ÜLKÜ OCAKLARI, SAFRANBOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN KALDIRILAN TABELALARINI GERİ TAKTI

Safranbolu Ülkü Ocakları, Safranbolu Belediyesi tarafından kaldırılan tabelalarını geri taktı.Ülkücüler tabelanın önünde bozkurt işareti yaparak hatıra fotoğrafı çekildi.

Belediye Başkanı Elif Köse ile Safranbolu Ülkü Ocakları arasındaki tabela krizi devam ediyor. Önceki gece Safranbolu İtfaiyesi tarafından sökülen Safranbolu Ülkü Ocakları tabelası birkaç saat sonra yeniden yerli yerine asıldı.

Safranbolu Belediyesi, Kaya Erdem Caddesindeki binaların dış cephe kaplamalarını tamamlamasının ardından tüm tabelaları indirileceğini söylemiş, Safranbolu Ülkü Ocaklarının tabelasını hedef göstermişti. Başkan Köse’ye cevap gecikmemiş Karabük Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Burak Kara “Gücü yeten varsa gelsin tabelayı indirsin” demişti.

Başkan Kara ayrıca “Ülkü Ocaklarının varlığından rahatsız olmak bu memlekete ihanettir. O tabela sizin için sıradan olabilir lakin gözünü korkmadan şehadete koşan yiğitlerin bizlere emanetidir” sözleriyle hassasiyetini dile getirmiş dik bir duruş sergilemişti.

Ancak Elif Köse cephesinden ilginç bir adım geldi. Ekrem İmamoğlu’nun Safranbolu ziyareti öncesinde Ülkü Ocakları tabelası gece yarısı itfaiye ekipleri tarafından indirildi. Program sırasında soğukkanlılığını koruyan ve herhangi bir taşkınlık yapmayan Ülkücüler, Ekrem İmamoğlu’nun şehri terk etmesinin ardından tabelayı yerine astı.

Safranbolu Ülkü Ocakları tabelası yalnızca birkaç saatliğine indirilebildi. Fakat vatandaş yaşanan tabela krizinden rahatsız. Kimsenin Ülkü Ocakları tabelasıyla ilgili bir rahatsızlığı olmadığını dile getiren Safranbolu halkı Elif Köse’nin bu tarz çıkışlardan ve ayrıştırmadan uzak Belediyecilik yapmasını istiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.