Safranbolu tarihi çarşıya yangın dolapları yerleştirildi

KARABÜK’ÜN TARİHİ EVLERİ İLE ÜNLÜ SAFRANBOLU İLÇESİNDE İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN TARİHİ ÇARŞIDA ULAŞIMIN ZOR OLDUĞU MAHALLELERE YANGIN DOLAPLARI YERLEŞTİRİLDİ.

Safranbolu tarihi çarşıya yangın dolapları yerleştirildi
23.07.2019 16:00

Karabük’ün tarihi evleri ile ünlü Safranbolu ilçesinde itfaiye ekipleri tarafından tarihi çarşıda ulaşımın zor olduğu mahallelere yangın dolapları yerleştirildi.

Safranbolu’da itfaiye araçlarının ulaşımının zor olabileceği, esnafların ve trafiğin yoğunluğu olduğu, gerektiğinde anında müdahalede bulunabilecekleri ve zaman kazanmak amacı ile yangın dolapları yerleştirilme çalışmalarına tamamlandı.

Safranbolu’nun özelikle tarihi bölümündeki yapıların ahşap, bazı mahallelere çeşitli sebeplerden dolayı ulaşımının kolay olmaması nedeni ile İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın dolapları uygulamasına başlandığını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Tarihi Çarşı bölgemize yangın dolaplarının yerleştirme işlemleri tamamlandı. Özellikle tarihi çarşı bölgesinde ticaret ile uğraşan ya da ikamet eden vatandaşların çok dikkatli olması gerekli. Kentimiz vatandaşlarımızın büyük katkıları ve gerçekleştirdiği çalışmalar ile korumanın başkenti unvanını almıştır. Koruma bilincinin üst seviyede olduğu Safranbolu’muzda aynı bilinçle belediyemiz ve vatandaşlarımız elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu tertibatı kullanmak inşallah nasip olmaz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.