SAFRANBOLU KAYMAKAMI YAZICI’DAN ’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI!

10.11.2022 09:30

SAFRANBOLU KAYMAKAMI YAZICI’DAN ’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI!
Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda YAZICI 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve 84. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kaymakam YAZICI yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Türkiye Cumhuriyetini kuran Başkomutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 84. yılını idrak ediyoruz.

ATATÜRK, milletimizden aldığı destekle ve engin ferasetiyle yeni ve modern bir devlet kurarak aydınlık yarınlarımızın temellerini atmış bu manada hayatına çok büyük işler sığdırmış tarihin kaydettiği büyük önder ve devlet kurucularından biridir. O, bilgisi, sevgisi, zekası, ve bilimin ışığında yenilikçi anlayışı ile dünya devletleri arasında da hayranlık uyandırmış büyük bir liderdir.

Aziz Milletimiz hiçbir zaman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve aziz hatırasını unutmamış, yaşatmıştır. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK, sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde onun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine doğru, Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğümüzü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere hep birlikte taşıyacağız.

Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 84’üncü yıldönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.