SAFRANBOLU KAYMAKAMI MEHMET TÜRKÖZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SAFRANBOLU KAYMAKAMI MEHMET TÜRKÖZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
10.01.2021 01:23

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesai mefhumu gözetmeksizin, halkımıza doğru haberi, en kısa sürede ulaştıran Basın Camiamızın değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum , diyen Türköz sözlerine şu ifadelerle devam etti;
“Gazetecilik mesleğinin vatandaşlarımızın doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve toplumsal farkındalığın arttırılması yolunda çok önemli bir kamusal görev olduğunu kaydeden Türköz; “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.
Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.
Bu vesile ile mesai mefhumu gözetmeksizin, halkımıza doğru haberi, en kısa sürede ulaştıran Basın Camiamızın değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.