Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Konsepti İle Hizmet Vermeye Başladı

Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Konsepti İle Hizmet Vermeye Başladı
08.01.2021 23:01

Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü yenilenen yüzü ve modern iç dizayn yapısıyla yeni konsepti ile vatandaşlara daha modern şartlarda hizmet vermeye başladı.
İçişleri Bakanlığı, Karabük Valiliği ve Safranbolu Kaymakamlığı’nın ortak girişimi ile yapılan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” Vali Fuat Gürel, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman ile İlçe Nüfus Müdürlerinin katıldığı tören ile hizmete açıldı.
Nüfus Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz son yıllarda güzel hizmetlere öncülük ettiğini ifade eden Vali Fuat Gürel, “Nüfus Müdürlüklerimiz pasaport, ehliyet gibi yeni iş yüküne rağmen çok hızlı bir şekilde bu görevlerin üstesinden gelerek aynı zamanda teknolojisi ile birlikte hizmet vermeye devam ediyor. Genel Müdürlüğümüzün ve Bakanlığımızın öncülüğünde  yeni bir konsepti ülke genelinde hayata geçiriyorlar. Buradaki maksadımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti en kısa sürede verebilmek, inşallah hem personelimiz çok nezih bir ortamda çalışacak hem de vatandaşlarımız kaliteli bir hizmet almış olacak. İlimize ve Safranbolu ilçemize hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçen arkadaşlarımızı da teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
Türkiye genelinde şu ana kadar 260 tane ilçemizin bu konsepte geçtiğini ifade eden Genel Müdür Aygöl, “Bu sene bakanlığımızın bize koyduğu hedef 460 yere ulaşmak. Hızlı bir şekilde çalışıyoruz, il merkezi ve ilçeler ile ilgili planlamamızı yaptık. Üç ilçe ve merkez ilçe ise yeni hükümet konakları yapıldığında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yenice ilçemizde hızlı bir şekilde uygulamaya geçeceğiz. Yeni konsepti Karabük’te inşallah en kısa sürede bitireceğiz” diye konuştu. 
“Konsept Nüfus Müdürlüğü” ile Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü standartlaştırılarak, vatandaşlar daha ferah ve konforlu hizmet almasının yanında üçü bir yerde uygulaması kapsamında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi hizmet işlemlerini de daha etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştirecek.
Açılış töreninin ardından Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü, Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü ile İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür Şefik Aygöl görevli personel ile tek tek tanışarak çalışmalarından başarılar diledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.