SAFRANBOLU DEĞİŞİM İSTEDİĞİNİ HAYKIRDI!

SAFRANBOLU DEĞİŞİM İSTEDİĞİNİ HAYKIRDI!
28.03.2024 13:38

SAFRANBOLU DEĞİŞİM İSTEDİĞİNİ HAYKIRDI!

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un da katılımıyla ak yürüyüş ve miting düzenledi.

Öğretmenevi önünde toplanan binlerce Safranbolulu, ellerinde AK Parti ve Türk bayraklarıyla “Başkan Ali Büyüközdemir” sloganları eşliğinde Misak-ı Milli Demokrasi Meydanına kadar yürüdü.

Camlarına ve balkonlarına çıkan vatandaşlar, yürüyüş yapanlara el sallayarak eşlik etti.

Yürüyüşe katılan Bakan Tunç, Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, önceki dönem Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, önceki dönem milletvekilleri Osman Kahveci ve Niyazi Güneş, AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, önceki dönem Safranbolu Belediye Başkanları Nihat Cebeci ve Necdet Aksoy, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Yasin Aydın, Belediye Başkan Adayı Ali Büyüközdemir, il ve ilçe kadın ile gençlik kolları başkanları sahneye çıkarak katılımcıları selamladı.

Burada konuşan Bakan Tunç, “Milletimiz 17 sandıkta ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi, 22 yıldan bu yana ‘AK Parti’ dedi, ‘Cumhur İttifakı’ dedi. Şimdi 18. sandıkta da inşallah yine ‘AK Parti’ diyecek, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyecek, ‘Cumhur İttifakı’ diyecek” sözlerine yer verdi.

– “Gerçek belediyecilik AK Parti belediyeciliği.”

AK Parti Safranbolu Belediye Başkan adayı Ali Büyüközdemir seçildiği takdirde Safranbolu için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Bakan Tunç, “Gerçek belediyecilik AK Parti belediyeciliği. AK Parti iktidarda olduğu 22 yıldır hep  ‘önce insan’ dedi. Eğitimden sağlığa, sosyal politikalardan kültüre, adalete, güvenliğe varıncaya kadar her alanda insanımızı güçlendirmek için çalıştık. İstikrarlı kalkınma hamleleriyle Türkiye’mizin 81 vilayetini yatırımlarla donattık.” diye konuştu.

Bir belediye başkanının, bakanıyla, milletvekiliyle uyum içerisinde çalışmasının o şehre avantaj getireceğine vurgu yapan Tunç, şunları kaydetti:
“Ali Büyüközdemir, gençliğiyle, dinamikliğiyle, çalışkanlığıyla ve bizlerle uyumlu çalışmasıyla Safranbolu’muza değer katacak. O tarihi eserleri yeniden gün yüzüne çıkaracak, onarım bekleyen tarihi evleri yeniden ayağa kaldıracak çalışmaları hükümetimizle beraber yapacak. Safranbolu bizim gözbebeğimiz, Ali Kardeşim duruşu, nezaketi, çalışkanlığı ile Safranbolu’ya değer katacak bir isim. Her zaman kendisinin yanındayız. Siz değerli Safranbolulu hemşehrilerimizden Ali kardeşimize destek bekliyoruz. Ali Büyüközdemir yönetiminde Safranbolu daha güzel günler görecek.”

– “Millete hizmet yolunda durmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Tunç, bakanların milletiyle beraber millete hizmet yolunda hiç durmadan çalışmaya ve koşturmaya devam edeceğinin altını çizerek, “Maalesef öyle bir karalama yapmaya çalışıyorlar ki o karalamayı şunun için yapıyorlar. Yaptıkları bir eser yok. Ürettikleri bir icraat yok. Çaktıkları bir çivi yok. Sırf onu gölgelemek, örtmek için böyle dezenformasyona başvuruyorlar. Nereye başvurursa başvursunlar, milletimiz 17 sandıkta ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi, 22 yıldan bu yana ‘AK Parti’ dedi, ‘Cumhur İttifakı’ dedi. Şimdi 18. sandıkta da inşallah yine ‘AK Parti’ diyecek, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyecek, ‘Cumhur İttifakı’ diyecek.” ifadelerini kullandı.

Bakan Tunç, millete güvendiklerini ifade ederek, “Seçimlerden sonra da inşallah 2028’e kadar 4 yıllık seçimsiz geçecek bir süre var. Geçmişte enflasyonu tek haneli rakamlara düşürdüğümüz gibi yine düşüreceğiz. Yine emeklimizin, memurumuzun, işçimizin maaşını, alım gücünü artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

– “Makam kapısını çıkartacağım.”

Ali Büyüközdemir de konuşmasına yürüyüşe ve mitinge katılan başta Bakan Tunç’a, milletvekillerine, belediye başkanlarına ve teşkilat ile Safranbolululara teşekkür ederek başladı.

Safranbolu’yu gerçek belediyecilik ile buluşturacak projelerinden tek tek bahseden ve hepsini yapacağını aktaran Büyüközdemir, “1 Nisan sabahı, Allah nasip eder de, Belediye Başkanlığına layık görülürsem, makam kapısını çıkartacağım. Bizim kapımız tüm Safranbolulu hemşehrilerimize açık olacak.” İfadelerine yer verdi.

– “Ayrıştırmadan yönetim sağlayacağız.”

“Cumhurbaşkanımıza Söz Verdik!” Diyen Büyüközdemir, konuşmasına şöyle devam etti:
“Geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Safranbolu’nun bende yeri çok ayrı, biz Safranbolu’yu da, Safranboluluları da çok seviyoruz. Belediyeyi kazanın, her türlü desteği vereceğiz.’ dedi. 5 yıllık vizyon projeler ile Safranbolu’ya değer katacak eserler kazandırmak istiyorum. Göreve geldiğim zaman, kimseyi dışlamadan, kayırmadan, ayrıştırmadan yönetim sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç ile İl Başkanı Ferhat Salt ise konuşmalarında, her zaman Ali Büyüközdemir’in yanlarında olacaklarını, Safranbolu’nun 5 yılının heba olduğunu, bir 5 yıl daha kaybedemeyeceklerini belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.