SAFRANBOLU DA KAYYUM KİM İÇİN, NİÇİN BÖYLE YAPTI?

SAFRANBOLU DA KAYYUM KİM İÇİN, NİÇİN BÖYLE YAPTI?
05.04.2019 01:14

Safranbolu’da kayyum kim için, niçin böyle yaptı?

Safranbolu da yerel seçimlerin üzerinden 5 gün geçti, sonuçları ve nedenleri tartışılmaya devam ediliyor.15 yıldır Ak Partili Belediye Başkanı tarafından yönetilen Safranbolu Belediyesi, son 2 yılda Kayyum ile yönetiliyordu. Safranbolu da Ak Partili Kaya ile CHP li Köse arasında çetin bir mücadele yaşandı.

CHP Belediye Başkan adayı Elif Köse yarışa Ak Partili Ali Kaya dan önde başladı. Kaya aradaki farkı kapatabilmek için büyük projeler hazırladı, büyük vaatlerde bulundu. Rakibine karşı sert açıklamalarda bulundu. Bunun yanında Safranbolu ilçe teşkilatı,Kadın kolları, Gençlik Kolları topyekûn adaylarını rakip adayın önüne geçirebilmek için büyük mücadeleler verirken, seçime 4_5 gün kala parti içerisine ve kamu oyuna sızan bilgilere göre Safranbolu Belediyesine alınan 3 kişi birden kafaları karıştırdı. Kimileri” bilgimiz yok, Kayyum almış” derken, kimileri de “seçim sonuçlarının sıkıntılı olduğunu görenler tarafından Safranbolu Belediyesine son sıkıştırmalar mı yapılıyor” sorusunu akla getirdi. Safranbolu Kayyum Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer’in seçime 3_4 gün kala Belediye ye aldığı 3 kişinin parti içinde ve şehirde büyük tepkilere neden olduğu, seçimin kaybedilmesi için de ayrıca bir hamle olduğu idealar arasında.

Seçime 3 gün kala Safranbolu belediyesine alınan kişilerin parti içerisinde Kadın Kollarında ve Gençlik Kollarında ciddi kırılmalara neden olduğu iddia ediliyor. Şimdi gözler ise mazbatasını alarak Başkanlık koltuğuna oturacak olan Belediye Başkanı Elif Köse de.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.