ROBOTEX BÖLGE TURNUVASI ’NDA ŞAMPİYON KARABÜK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ !

ROBOTEX BÖLGE TURNUVASI ’NDA ŞAMPİYON KARABÜK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ !
27.03.2024 13:46

ROBOTEX BÖLGE TURNUVASI ’NDA ŞAMPİYON KARABÜK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ !

Bahçeşehir Koleji Karabük Kampüsü’nün yoğun uğraşları sonucunda Safranbolu’da düzenlenmesi geleneksel hale getirilen ve 2.si Bahçeşehir Koleji Karabük Kampüsünde düzenlenen “Robotex Türkiye Festivali”ne öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Karabük Bahçeşehir Koleji Robotik Takımları GREC, WATER GUARDS, GREEN FARM ve BK DRAGONS, yüzlerce katılımcının ve 50 den fazla takımın katıldığı Robotex  Robot Turnuvası’nda rakiplerini geride bırakarak Bölge Şampiyonu oldu.

Karabük Bahçeşehir Kolejinde düzenlenen Robotex yarışması sadece bir robot yarışması değil ayni zamanda dünyanın en büyük robot festivali. International  Robot Turnuvası Bölge Şampiyonası’nda Karabük Bahçeşehir Koleji Robotik Takımları GREC, WATER GUARDS, GREEN FARM ve BK DRAGONS , Yeşil Girişimcilik, Mavi Girişimcilik  kategorisinde 3 Takımı birinci olup 1 takımda ikinci olarak büyük bir başarı elde etti.

Rakiplerini geride bırakan takımlar Antalya’da 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Ulusal Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
Bahçeşehir Karabük Koleji, Robotex’te şampiyon olan GREC, WATER GUARDS, GREEN FARM ve BK DRAGONS  takımlarını başarılarından dolayı tebrik ederek, Ulusal Türkiye Finallerinde de başarılar diledi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.