Polis ekiplerinden okul çevrelerine sıkı denetim

KARABÜK’TE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA POLİS EKİPLERİ OKUL ÇEVRELERİNDE BULUNAN UMUMA AÇIK YERLERDEKİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

Polis ekiplerinden okul çevrelerine sıkı denetim
12.06.2019 13:40

Karabük’te İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında polis ekipleri okul çevrelerinde bulunan umuma açık yerlerdeki denetimlerini sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Arttırılmasına” yönelik imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Yenişehir Mahallesi’nde okullar çevresinde bulunan umuma açık yerlerde denetimler yapıldı. Çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen uygulamada okul çevrelerinde özellikle uyuşturucu kullanan, satan ya da aranan kişilere yönelik çalışmalar yapıldı. Ayrıca ilkokul, ortaokul, lise çevrelerinde okulla ilişkisi bulunmayan şahıslara yönelik GBT sorgulaması yapılırken, şahıslar okul çevrelerinden uzaklaştırıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.