Özlem Aras Gürel “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Dolayısıyla Koca Çınarları Ziyaret Etti

Özlem Aras Gürel “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Dolayısıyla     Koca Çınarları Ziyaret Etti
02.10.2021 17:56

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Canbaz ile birlikte elli yıllık evliliklerini geride bırakan Şaban amca ve Pembe teyze ile Zehra teyzeyi evlerinde ziyaret etti.

Yarım asırlık mutlu evliliklerini sürdüren Şaban ve Pembe çiftini ziyaret eden Özlem Aras Gürel kendilerinden hayır duası alarak sağlık başta olmak üzere yarım asırlık mutluluklarının bir ömür devam etmesini diledi.Hayat tecrübeleri, anıları ile ilgili uzun bir sohbetin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Daha sonra kızı ile birlikte hayatını sürdüren Zehra teyzeyi evinde ziyaret ederek kendisiyle bir süre sohbet etti. Büyüklerimizin kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamamızı sağlayan en kıymetli hazine olduğunu ifade eden Özlem Aras Gürel “Toplum olarak, yaşlılarımıza hayatın her evresinde saygı ve hoşgörü göstermek, onlara olan vefa borcumuzu hayır dualarını alarak ödemek en önemli erdemlerdendir biridir.

Toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlamamız gerekmektedir. Deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.”diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.