(Özel) Tıkanan kanalizasyon, seraları sular altında bıraktı

KARABÜK’TE YAĞIŞLAR SONRASI KANALİZASYON KANALLARI TIKANINCA SERALAR SULAR ALTINDA KALDI. KANALİZASYON SULARI ALTINDA KALAN FASULYE, MARUL, DOMATES, SALATALIK GİBİ KİLOLARCA ÜRÜNLERİ TELEF OLAN ÇİFTÇİLER İSE DURUMA İSYAN ETTİ.

(Özel) Tıkanan kanalizasyon, seraları sular altında bıraktı
20.05.2019 14:45

Karabük’te yağışlar sonrası kanalizasyon kanalları tıkanınca seralar sular altında kaldı. Kanalizasyon suları altında kalan fasulye, marul, domates, salatalık gibi kilolarca ürünleri telef olan çiftçiler ise duruma tepki gösterdi.

Karabük’te etkili olan yağışlar sonrası tıkanan kanalizasyonlar geri tepince Kılavuzlar köyündeki seraları sular altında bıraktı. Geçimini çiftçilikle sağlayan Arife Canbaz, daha önce derenin yükselmesi sonucu gelen seraları su bastığını söyleyerek, “Bu durum çok farklı. Bu çaydan gelen değil kanalizasyondan yaşanan bir sıkıntı. Emek veriyoruz burada. Binlerce lira zararımız var. Bunu şimdi kim karşılayacak. Kimse ilgilenmiyor, herkes laf kalabalığı yapıyor. Binlerce lira zararımız var. Ürünü erken çıkaracağız diye canımız çıkıyor. Soğuklar ürünleri koruyacağız diye tüllerle örtük. Bu sene diğer yıllara göre her şey daha pahalı. Sadece bir fide 3.25 lira. Gübre, benzin, mazot her şey pahalı” diyerek tepkisini ortaya koydu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.