ÖZEL ÖĞRENCİLER ATIK MALZEMELERİ HEDİYELİK EŞYAYA DÖNÜŞTÜRÜYOR

ÖZEL ÖĞRENCİLER ATIK MALZEMELERİ HEDİYELİK EŞYAYA DÖNÜŞTÜRÜYOR
15.12.2022 23:45

ÖZEL ÖĞRENCİLER ATIK MALZEMELERİ HEDİYELİK EŞYAYA DÖNÜŞTÜRÜYOR..

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Yaşama Sevinci Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret ederek özel öğrencilerinin atölye çalışmalarını yerinde inceledi.

Ziyaret kapsamında ilk olarak Okul Müdürü Yurdaer UYSAL’dan okulun eğitim öğretim faaliyetleri, fiziki durumu hakkında kapsamlı bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ daha sonra sırasıyla ahşap, el sanatları, tekstil ve gıda atölyelerini gezerek atölye şefleri ve öğrenciler ile yaptıkları çalışmalar hakkında bir süre sohbet etti.

Ziyaret kapsamında genel bir değerlendirmelerde bulunan AKBAŞ, “Öğrencilerimiz, ahşap atölyesinde öğretmenleri gözetiminde hediyelik eşya tasarlamaktadırlar. Tekstil atölyesinde ise el becerilerini geliştirerek çeşitli makineler kullanmayı öğrenmektedirler. Gıda atölyesinde gül böreği gibi çeşitli börekler ve yemekler yapmaktadırlar.

Özel öğrencilerimiz atık malzemeleri hediyelik eşyaya dönüştürüyor.

El sanatları atölyesinde ise, farklı bir çalışmaya şahit olduk. Öğrencilerimiz atık malzemeleri değerlendiriyorlar. Özel eğitim öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Devletimizin güçlü imkânları çerçevesinde, her türlü imkânı onlara seferber etmeye çalışıyoruz. Fiziki imkânlarımız çok iyi. Daha da iyi yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Bu düşünceler ile okul müdürümüz Yurdaer UYSAL başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize özverili ve fedakârca çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.