ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI’NDAN ÜYELERİNE TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI MÜJDESİ

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI’NDAN ÜYELERİNE TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI MÜJDESİ
25.04.2024 12:33

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI’NDAN ÜYELERİNE TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI MÜJDESİ..

Özçelik İş Sendikası, KARDEMİR, KARDÖKMAK ve KARÇEL’de alınteri akıtan üyelerine sağlanan sosyal haklara bir yenisini daha eklemeyi başardı.

Buna göre işveren tarafından, KARDEMİR, KARDÖKMAK ve KARÇEL’deki üyelerine, anlaşmalı özel hastanelerde muayene ve tedavi olabilmelerinin önünü açan “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Kenan Yılmaz,
“KARDEMİR, KARDÖKMAK ve KARÇEL’deki üyelerimizin tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına alınması gerek Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin gerekse bizlerin uzun zamandır hayata geçirilmesi için mücadele verdiği bir konuydu.

Genel Başkanımızın Karabük’e gelmesiyle birlikte işveren vekillerimizle yapılan son görüşme neticesinde, bu kazanımı elde etmeyi başardık” diye konuştu.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde binlerce üyenin anlaşmalı özel hastanelerde muayene ve tedavi olabileceğini ifade eden Şube Başkanı Yılmaz,
“İş kolumuz olan metal sektörünün çalışma koşullarının ağırlığı göz önüne alındığında, tamamlayıcı sağlık sigortası konusu bizim için çok daha hayati önem taşıyordu. Bu uygulamanın detaylarına ilişkin üyelerimizle detayları ayrıca paylaşacağız.

Bu kazanımı elde etmemizde büyük emeği ve katkısı olan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’ye, Genel Yönetim Kurulumuza, işveren vekillerimize teşekkür ediyor, bu yeni uygulamanın tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.