Ortaokul Öğrencilerine Yardımcı Kaynak Desteği

Ortaokul Öğrencilerine Yardımcı Kaynak Desteği
06.01.2021 19:55

Bakanlığın Covid-19 Salgın döneminde öğrencilerine her anlamda desteği artarak devam ediyor. Uzaktan eğitim sürecinde bilgisayarı ve interneti olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla Bakanlığın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf ve 8 Sınıf düzeyindeki yardımcı kaynak kitaplar Karabük’te 1367 öğrencimize teslim edildi.

 Bakanlığın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 5. 6. Ve 7. Sınıf düzeyinde hazırlanan beceri temelli sorulardan oluşan yardımcı kaynak kitaplar, 8. Sınıf düzeyinde ise sözel ve sayısal olmak üzere iki kitaptan oluşan LGS çalışma kitapları öğrencilerin kullanımına sunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ;

” Uzaktan eğitim sürecinde internet erişimi veya  evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerimize fırsat eşitliği sunma anlamında Bakanlığımız bütün imkanlarını seferber etmektedir. Dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 1367 yardımcı kaynak kitap bu anlamda öğrencilerimizin ihtiyacına katkı sağlayacaktır. İlimizin yerel imkanları da seferber edilerek bu zor dönemi en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.