Öğrenciler Ebeveynlerinin Onayı İle Koronavirüs Aşısı Oldu

Öğrenciler Ebeveynlerinin Onayı İle Koronavirüs Aşısı Oldu
02.10.2021 00:11

Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Mehmet Vergili Fen Lisesi ve Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde oluşturulan Covid-19 Aşı Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla okullarda gönüllülük esasına göre ebeveynlerinin onayı alınarak aşı olmak isteyen öğrencilerin hastaneye ve sağlık kuruluşlarına giderek zaman harcamaması ve okullarındaki derslerinden geri kalmaması amacıyla okullarda ve yurtlarda aşı çalışması başlatıldı.

Ailelerinin doldurdukları onam formu ve MHRS Sistemi üzerinden izin verdikleri lise çağındaki öğrenciler sıraya girerek aşılarını oldu.

Pandemi nedeniyle geçen yıl büyük çoğunlukla eğitimin uzaktan yapıldığını ifade eden Vali Fuat Gürel, “6 Eylül itibari ile yeni bir döneme girildi, okullarımızda yüz yüze eğitime başladık. Böylelikle aşının ön planda olduğu, tedbirlerin ön planda olduğu, işyerlerimizin okullarımızın açık olduğu bir döneme girdik. İnşallah bundan sonraki süreçte aşıya ağırlık vereceğiz, çünkü elimizdeki en önemli silah aşı, koruma mekanizmasını aşıyla sağlayacağız. Burada tabii ki toplumumuzun büyük bir kısmının aşılanması gerekiyor. Aşının faydalarını anlatmamıza gerek yok, konunun uzmanları hergün aşının önemini anlatmaktalar. Bunun için sizler de ailelerinizin izni ile şu anda aşı olacaksınız. İnşallah diğer arkadaşlarınız da sizleri örnek alırlar ve bir an önce aşılarını yaptırırlar, bu sayede önümüzdeki süreci daha rahat geçiririz. Hem virüsün bulaşmasını önlemiş oluruz hem de okullarımızda yüz yüze eğitime sağlıklı bir şekilde devam etmiş oluruz. Esnaflarımız dükkanlarını kapatmamış olur ve toplum olarak çok daha sağlıklı bir sürece girmiş oluruz. Ancak aşı olsak da hastalıkla mücadelede maske, mesafe ve hijyen kurallarına aynı ciddiyetle dikkat etmemiz gerektiğini tekrar hatırlatıyor, sizlere sağlık ve başarılar diliyorum.

Sağlık ekiplerimize de huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürümüzün önderliğinde hastanelerde, aile hekimliklerinde, okullarda ve ihtiyaç duyulan her yerde diğer görevlerini yerine getirirken aşı da yapmaktalar. Önemli ölçüde özveride bulunarak hastalıkla mücadele ediyorlar, bizlerin görevi de onlara destek olmak. Bize düşen görevleri layıkı ile yerine getirirsek hem kendimizi hem sevdiklerimizi hem de toplumu korumuş oluruz. İşbirliğinden dolayı İl Sağlık Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, kurumlarımızın idareci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum, ailelerinize selam söyleyin, bu süreci hep beraber el birliği ile atlatmış olacağız.”diye konuştu.

Covid-19 Aşı Uygulama Merkezi ziyaretinin ardından Mehmet Vergili Fen Lisesi ve Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen Vali Gürel ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerle sohbet ederek öğrencilere kitap hediye etti.

Mehmet Vergili Fen Lisesi ile Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ziyaretlerde Vali Fuat Gürel’e, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Müdür Yardımcısı Erdal Üngören eşlik etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.