NEVZAT AKBAŞ RESMEN ATANDI

NEVZAT AKBAŞ RESMEN ATANDI
09.01.2021 12:29

Vekaleten yürüttüğü İl Müdürlüğüne, Milli Eğitim Bakanlığının görevlendirmesiyle devam eden Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, resmen atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararlarına göre bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları yer aldı.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünü de kapsayan atama kararlarına göre, Bakanlık ataması ile İl Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Nevzat Akbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmen atandı.

Karabük’te eğitim anlamında yaptığı çalışmalar ile her kesimin takdirini kazanan deneyimli eğitimci Nevzat Akbaş, yıllarını verdiği eğitim camiasında da gerek meslektaşları gerekse yetiştirdiği öğrencileri arasında sevilen sayılan bir isim.

Karabük’ü tanıyan, Karabük’ün eğitim anlamındaki eksiklerini ve sorunlarını bilen, göreve geldiği günden bu yana çözüm odaklı ve eğitim kalitesini yükseltmek adına mücadele eden Akbaş, atama kararının gerçekleşmesi ile bulunduğu makama değer katmaya devam edecek.

Kent Haber olarak Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmen ataması yayınlanan Nevzat Akbaş’a, Eğitim Camiasına ve Karabük Halkına hayırlı olmasını dileriz.

NEVZAT AKBAŞ KİMDİR?

1967 Kastamonu Araç doğumlu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nden mezun olmuştur.

1991 yılında mesleki kariyerine öğretmen olarak başlayan Nevzat Akbaş, 2005 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığında okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

05.07.2017- 23.06.2020 tarihleri arasında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 24.06.2020 tarihinde Karabük İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiştir.
Millî Eğitim Bakanlığı’nın Yerel, Ulusal ve Uluslararası projelerinde görev alan ve birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çalışan Nevzat AKBAŞ, İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.