MÜGE ANLI VE DOSTLARINDAN KARABÜK’E ” MOBİL AŞEVİ “

20.10.2023 21:56

MÜGE ANLI VE DOSTLARINDAN KARABÜK’E ” MOBİL AŞEVİ ”

Sabah kuşağının reyting rekorları kıran programı Müge Anlı ile Tatlı Sert’in yardım eli tüm Türkiye’ye uzanıyor!

Ekranların sevilen yüzü Gazeteci ve sunucu Müge Anlı’nın, Kızılay ile birlikte başlattığı, “Müge Anlı ve Dostları Mobil Aşevi” bağış filosu kapsamında, Karabük’e 2 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede “Mobil Aşevi” aracı gönderildi.

Türk Kızılay Karabük İl Merkezi Başkanlığının uğraşları neticesinde
Karabük’e ulaşan Mobil Aşevi aracı yaşanabilecek afet durumlarında vatandaşların ilk beslenme hizmetini karşılamak üzere kullanılacak olup  aynı anda 2 bin kişiye hizmet verebilecek.

Konu ile ilgili  açıklamalarda bulunan Kızılay Karabük İl Merkezi Başkanı Av. Cemalettin YAVAŞCI şunları kaydetti;

“Ülkemiz ve ilimiz afet yönünden riskli konumda bulunuyor. Özellikle son yıllarda sel ve heyelan gibi afet durumlarında artış gözlemlenmektedir. Aynı zamanda ilimiz 1. Derece deprem bölgesinde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde deprem tatbikatını gerçekleştirdik, gördük ki bütün kurumlarımız afete hazırlıklı.

Afet durumlarında Türk Kızılay’ın görevi afet mağduru vatandaşlarımız ve görevli personellerimizin beslenme hizmetini sağlamak .

Afetlerin ilk 72 saati çok önemli, ilimize gelen ve ülkemizin çeşitli illerinde de bulunan mobil ikram ve Aşevi araçlarımızın görevi 72 saat içinde ilk beslenme hizmetini gerçekleştirmeye yardımcı olmak. İnşallah kullanmak durumunda kalmayız.

Ama eğer kullanmak durumunda kalırsak tüm personellerimiz ve ekiplerimizle müdahaleye 7/24 esasına göre hazırlıklıyız. Bu aracımızı İlimize kazandırmamızda desteklerini esirgemeyen  Müge Anlı ve Dostlarına şahsım, Yönetim kurulum ve Karabük Halkımız adına teşekkür ediyorum”.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.