MİNİK BEYTULLAH
MADENCİ BABASI İÇİN 90 GÜNDÜR HASTANEDE YAŞIYOR!

15.01.2023 15:04

MİNİK BEYTULLAH
MADENCİ BABASI İÇİN 90 GÜNDÜR HASTANEDE YAŞIYOR!

Bartın’da 3 ay önce meydana gelen maden kazasından sonra ambulans uçakla, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilen madencilerin aileleri, umutla yakınlarının taburcu olacağı günü bekliyor.

Yaralı madencilerden 39 yaşındaki Erol Bulduk’un 6 yaşındaki oğlu Beytullah da hastanenin en küçük misafiri olarak tam 90 gündür ailesiyle beraber hastanede yaşıyor.
Beytullah, okula bile hastane sınıfında başladı. Personelin el üstünde tuttuğu ve mümkün olduğunca normal bir hayat sürmesi için çaba sarfettiği Beytullah, hastanede yatarak tedavi gören diğer çocuklarla beraber sinemaya giriyor ve artık arada bir uzaktan da olsa babasını ziyarete gidiyor.

Beytullah için 3 aydır hastane koridorları oyun alanı, bekleme salonu evi, hastane personeli ise ailesi gibi oldu.

BABAMI İYİLEŞTİR DEMİŞTİ, ONA KAVUŞMASI EN GÜZEL ANDI”

Yaralı maden işçilerinin aileleriyle sohbeti sırasında son durumla ilgili aileleri bilgilendiren Hastane Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit ise umut nöbetinde 3 ayın geride kaldığını kaydetti ve “Hastalarımız inanılmaz ağır bir süreçteydi geldiklerinde. 2 hastamız servise çıktı (biri taburcu oldu), servise çıkan hastalarımızın da artık yanında refakatçısı oluyor.
Her sabah tüm hocaların katılımı ile yapılan bir vizit sonrası ben bizzat hastalarla ilgili bilgilendirmeye geliyorum aileleri. Madenci yakınlarımız uzun zamandır bizimle birlikte. Bütün ihtiyaçlarımı hastanede karşılamaya çalışıyoruz. Sosyal hizmet uzmanlarımızın desteğinin yanı sıra, manevi destek uzmanlarımız da Kur’an tilaveti, dua gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor.

Beytullah ise burada bizim en küçük misafirimiz. Burada bütün misafirlerimiz arasında en hassas davrandığımız o. Benden bir şey ister misin dediğimde, ‘Babamı iyileştir’ demişti. Babasıyla da kavuştukları o an, herhalde mesleki anlamda bizleri en çok etkileyen anlardan biri oldu. Geldiğinden beri anaokulu derslerine burada devam ediyor. Aslında bir aile olduk denilebilir.
Hatta bugün benim oğlum da burada, Beytullah’la çok iyi arkadaş oldular.

Müdür Yardımcısı Emine (Özmen) Hanım’ın kızı da iyi bir arkadaş oldu ona. Yanıklar nedeniyle Erol Bey’e sayısız, o kadar çok işlem ve operasyon yapıldı ki. Hala da yapılmaya devam ediliyor. Ama Erol Bey şu an en iyi durumda olan hastamız. Oldukça iyi bir noktaya geldik tedavisinde” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.