Milli Eğitim Projeleri Masaya Yatırıldı

Milli Eğitim Projeleri Masaya Yatırıldı
23.04.2019 09:17

İlimizde Milli Eğitim kapsamında yürütülen projeler gerçekleştirilen toplantıyla değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Dursun Yeşiloğlu, Yatırım İnşaat Şube Müdürü Ahmet Küçükyılmaz katıldı.

Milli Eğitim kapsamında yürütülmekte olan projeler, yapımı devam eden okullar, yapılması planlanan okullar Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülen ve planlanan projeler başta olmak üzere “Sıfır Atık” kapsamında okullarımızın durumları değerlendirildi.

Toplantı ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Vali Gürel “Eğitim alanında oldukça iyi durumdayız, bu seviyemizi korumak ve daha da ileriye götürmek amacıyla var olan projelerimizi değerlendirdik, yapımı devam inşaatlarımızı, güçlendirme yapılan ve yapılacak olan okullarımızı,  planlama aşamasında olan okullarımızı görüştük. İnşaatları nasıl hızlandıracağımızı konuştuk. Sıfır Atık projesi oldukça önemsediğimiz bir proje, okullarımızın proje kapsamında ki durumlarını inceledik. Öğrencilerimize  bu bilinci kazandırmamız gerekiyor. Öğrencilerimizle yaratacağımız farkındalık ile oldukça iyi mesafeler alabileceğimizi düşünüyorum. Halk Eğitim Müdürlüğü kapsamında açılan kursları ve açılması ihtiyaç olan kursları değerlendirdik.” dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.