MEDİKAR HASTANESİ  BAŞARILI BİR OPERASYONA DAHA İMZA ATTI

30.09.2023 17:35

MEDİKAR HASTANESİ  BAŞARILI BİR OPERASYONA DAHA İMZA ATTI..

Karabük Özel MEDİKAR Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi tarafından yapılan başarılı Torakal Aorta ameliyatı sayesinde Hasta Cemal Soydan sağlığına kavuştu.

Konu ile ilişkin Hastaneden yapılan açıklamada; ’Yaklaşık 1 yıl önce Akut Aort Diseksiyonu tanısıyla acil Asendan Aort Replasmanı yapılan Cemal Bey’in rutin takiplerinde Aortanın diğer bölümlerinde Diseksiyonun kronik devamlılığı çekilen tomografilerle ilerde muhtemel girişimler için takip edilmekteydi.

Cemal bey yakında başlayan sırt ağrısı nedeniyle bizi aradığında Torakal Aortada rüptür ihtimali düşünülerek çeklien torakoabdomial tomografisinde düşüncelerimizde maalesef haklı olduğumuz ortaya çıktı. Torakal Aortada sızıntı ve kanama tespit edildi. Hastamızı acilen operasyona hazırladık.

Operasyon esnasında beyin ve iç organların korunması amacıyla sol koltukaltı ve kasık atar damarları ve kasık toplardamarlarından kalp ve akciğer makinesine girerek Transverse Aorta kısmı tamamen dolaşım durdurularak aynı zamanda iç organların ve muhtemel felç ihtimalini engellemek amacıyla omuriliğin beslenmesini sağlayarak tüm Torakal Aortayı değiştirdik.
Yoğun bakım ve servis sürecini takiben hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.” ifadelerine yer verildi.

Hasta Cemal Soydan ise yaptığı açıklamada,“Açıkçası ikinci kez böyle büyük bir ameliyat olacağımı öğrendiğimde çok endişelendim. Ancak hocama çok güvendiğim için ameliyatı kabul ettim. Başta Caner hocam olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederim” dedi.

Kalp Damar Cerrahı Uzmanı Prof.Dr. Caner Arslan “Böyle ciddi ve komplike bir aort patolojisi olan hastamızı sağlıklı bir şekilde evine göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz, tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahi ekibimiz ve hastanemizin eksiksiz geniş imkânları sayesinde bu ve benzeri birçok kapsamlı Kalp ve damar cerrahisi ameliyatlarını başarı ile gerçekleştirerek hastalarımızın sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmaktan Medikar ailesi olarak gurur duyuyoruz ”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.