KİRKİLLE ORTAOKULU’NDA ZEKA OYUNLARI VE TASARIM BECERİSİ ATÖLYESİ AÇILDI

KİRKİLLE ORTAOKULU’NDA ZEKA OYUNLARI VE TASARIM BECERİSİ ATÖLYESİ AÇILDI
29.09.2021 14:59


Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Kirkille Ortaokulu’nda Zeka oyunları ve tasarım becerisi atölyesi yapılan törenle açıldı.

Açılış törenine Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, Hayırsever Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı temsilcisi Feray Varol Özdeğirmenci, öğrenciler ve öğretmenler katılım sağladı.

Açılış konuşmasında konuşan okul müdürü Yakup Tümen; “ Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı katkılarıyla yapılmış olan Zeka Oyunları ve Tasarım Beceri Atölyesi açılışında bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Eğitimde amaç gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en iyi şekilde hayata hazırlamak, gençlerimizi bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde yetiştirmek,mutlu olacakları meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.Bu bağlamda açacağımız bu atölye öğrencilerimizin el becerilerini geliştirme yardımcı olacak birçok etkinliği bünyesinde bulundurmaktadır. Bu bağlamda atölyemizin açılışında katkı sağlayan kıymetli büyüklerimize öğrencilerim ve okulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Yakup Tümen’in konuşmalarının ardından konuşan Hayırsever Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı temsilcisi Feray Varol Özdeğirmenci; “ Eğitim camiası içinden gelen emekli bir öğretmen olarak bugün burada gençlerimizin geleceğini hazırlamak için katkı sunacak olan ve  Kirkille Ortaokulu’na kazandırmış olduğumuz atölyenin hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; “ Hayırsever Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı katkılarıyla Kirkille Ortaokulu’nda öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlayacak, öğrenirken eğlenecekleri bir atölye kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Bu bağlamda her daim öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak için birçok projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımız ve istişarelerimiz devam ediyor. Ben okulumuzun hizmetine kazandırılan atölyenin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum” dedi.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz; “ Uzun bir aradan sonra öğrencilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Onları özlemiştik. Okulların açılmasıyla birliktede onların eğitimlerine katkı sağlayacak projeleri bir bir okullarımıza kazandırmaya da devam ediyoruz. Bu bağlamda her zaman çocuklarımızın okumaları gerektiğini, okudukları anlayıp ifade etmeleri gerektiğini her gittiğimiz okulumuzda kendilerine söylüyoruz. Bir diğer hususda koronavirüs ile mücadelede öğrencilerimize aşının önemli olduğu noktasını hatırlatıyor evlerine gittiklerinde ailelerine bu önemli hususu kendilerinin de söylemesi gerektiğini söylüyoruz. Ben Kirkille Ortaokulumuza önemli bir atölyeyi kazandıran Hayırsever Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na katkılarından dolayı teşekkür ediyor, okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Türköz’ün konuşmalarının ardından kurdele kesim töreni ile atölye öğrencilerin eğitimlerine açıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.