KARDEŞ İL GAZİANTEP SEVGİ ANAOKULUNA MİNİK ELLERDEN BÜYÜK DESTEK

20.02.2023 10:03

KARDEŞ İL GAZİANTEP SEVGİ ANAOKULUNA MİNİK ELLERDEN BÜYÜK DESTEK..

Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN ile birlikte kardeş İl Gaziantep Sevgi Anaokuluna Aydınlıkevler İlkokulu bünyesindeki Anasınıfı’nın “Minik Ellerden Büyük Destek” projesiyle başlatmış olduğu kırtasiye malzemelerinin paketlenmesine eşlik etti.

Ülkece geçtiğimiz bu zor süreçte en çok çocukların bir tebessümü için tamamen gönüllü olarak Sevgi Anaokulunda (Çadır) öğrenim görecek öğrencilere destek olmak amacıyla okul öncesi öğretmeni Neşe BOSTANCI öncülüğünde anasınıfı öğrencileri ve velilerin desteğiyle 200 öğrenci için hazırlanan ve içerisinde; Boya Kalemi, Silgi, Kalem, Kalemtıraş, Kalem Kutusu, Resim Defteri, Oyun Hamuru, Diş Macunu ve Diş Fırçası bulunan kırtasiye ve temizlik malzemeleri paketlendi.

Ziyaret kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, projeye destek olan okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek, “Teknik ekibimizin kurduğu okul öncesi çadırında gönüllü öğretmenlerce keyifli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Ekiplerimiz sahada çocuklarımızın bir nebze de olsa acılarını dindirmek için var gücüyle çalışıyor. Çocuklar mutlu olabilirse ailelerin de bu zor günleri atlatmaları daha kolay olur. Bu kapsamda elleri küçük gönülleri büyük yavrularımız depremzede bölgesindeki çocuklarımız için kendilerince bir hazırlık yapmışlar. Yardımlaşma ve dayanışma ruhunu benimsemişler. Öğretmen, veli ve minik yavrularımız işbirliğinde yapılan bu yardımlaşmanın inşallah oradaki çocuklarımızı bir nebzede olsun mutlu edeceğine inanıyorum.

Birlik ve beraberlik içerisinde tüm çalışmalarımız titizlikle yürütülmesinde emeği bulunan Eğitim Camiamızın tüm unsurlarına şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Biz Birlikte Güçlüyüz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.