KARDEMİR’DEN GENÇLERE MESLEKİ EĞİTİM

KARDEMİR’DEN GENÇLERE MESLEKİ EĞİTİM
26.07.2021 18:15

Kardemir, uzun vadedeki ihtiyaçlarına eş güdümlü olarak, sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde, genç nesillerin yetiştirilmesi amacı ile Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni protokol imzaladı.

Uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 3 gününü Kardemir’de, 2 günü ise okullarında eğitim alacaklar. 4 yıl süre ile uygulanacak olan projede, öğrencilerin sadece mesleki alandaki gelişimleri değil, sosyal hayatlarındaki kazanımları da göz önünde tutulacak.

Tiyatro ve müzik gibi kültürel çalışmalarında içerisinde yer alacak olan öğrenciler, iş hayatını da yakından görecek ve profesyoneller ile çalışma fırsatına sahip olacaklar.

Mesleki ve teknik eğitimlerin de Kardemir uzman ve mühendisleri tarafından destekleneceği proje kapsamında, öğrencilerin sigortaları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, Kardemir de öğrencilere iş olanaklarından faydalanmalarını sağlayacak.

Gelecek nesillerin mesleki ve sosyal alanda güçlü bireyler olmasının hedeflendiği projede, öğrenciler şirketin Eğitim Müdürlüğü imkanlarından da faydalanacak. Bu doğrultuda İngilizce ve Bilgisayar dersleri gibi eğitimlere ve yaşam bilgisi seminerlerine tabi tutulacaklar.

2021 ilköğretim/ortaokul mezunu, yapılacak beceri testinde ve mülakatlarda başarılı olan öğrenciler projeye kayıt olmakla birlikte, ileriki yıllarda Kardemir’de iş olanağına da sahip olabilecekler.

Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar’ın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın imzaladığı protokol kapsamındaki projeye başvuru yapmak isteyen öğrenciler, Kardemir A.Ş. Eğitim Müdürlü ile iletişime geçebilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.