KARABÜK’ÜN DOKTORLARINDAN BİR BAŞARI DAHA

KARABÜK’ÜN DOKTORLARINDAN BİR BAŞARI DAHA
03.03.2023 14:02

KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ DOKTORLARININ BAŞARILI OPERASYONU SAYESİNDE
MİNİK MEHMET AKİF YENİDEN PARMAKLARINI OYNATABİLİYOR..

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin genç doktorları Nijat Babaev ve Gözde Şakul başarılı bir operasyona imza attı.

Bölgenin en nitelikli hastanesi olan Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi birbirinden başarılı doktorları ve yapılan operasyonlar ile sık sık basında yer alıyor.

Son olarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Nijat Babaev ve Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gözde Şakul’un mikrocerrahi ileri yöntemlerle gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarıyla 2 buçuk yaşındaki Mehmet Akif yeniden parmaklarını oynatabilme, elini kullanabilme imkanına kavuştu.

Hastaneden yapılan konuya ilişkin açıklamada; “İlimizde ikamet eden 2.5 yaşında M. A. K., 1 yıl önce sobayla temas etmesi sonrası elinde kontraktür gelişmesi üzerine farklı merkezlerde 2 kez ameliyat edildi. Ameliyatlar sonrası yeterli sonuç alınamaması- kontraktürlerin daha da ilerlemesi üzerine hastanemiz yanık ünitesine tekrar başvurdu. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Nijat Babaev ve Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gözde Şakul’un mikrocerrahi ileri yöntemlerle gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarıyla yeniden parmaklarını oynatabilme, elini kullanabilme imkanına kavuştu.” ifadelerine yer verildi.

Birçok hastanede yapılamayan bir ameliyatın Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılması ve operasyon sonrası hastanın sağlığına kavuşması gurur verici olarak değerlendirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.