KARABÜK’TE ÖZEL ÖĞRENCİLER YETENEKLERİYLE SOSYALLEŞİYOR

KARABÜK’TE ÖZEL ÖĞRENCİLER YETENEKLERİYLE SOSYALLEŞİYOR
28.05.2024 13:37

KARABÜK’TE ÖZEL ÖĞRENCİLER YETENEKLERİYLE SOSYALLEŞİYOR

Karabük’te el sanatları, resim ve müzik kurslarında bire bir eğitim alan otizmli öğrenciler, yeteneklerini keşfedip geliştirmenin yanı sıra sosyalleşme imkanı buluyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Üniversite Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından Örgün Eğitim dışına çıkan Özel Eğitim bireyler için açılan kursu ziyaret etti.

Karabük Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Kabadayı’nın da hazır bulunduğu ziyarette İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, otizmli kursiyerler ve kurs öğretmenleri ile bir süre sohbet ederek yaptıkları etkinlikler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Veliler ile de sohbet eden Akbaş, Millî Eğitim Ailesi olarak hayat boyu öğrencilerimizin yanında olacaklarını ve her türlü desteğin verileceğini dile getirdi.

Ziyaret kapsamında değerlendirmelerde bulunan Akbaş,
“Örgün Eğitim dışına çıkan Özel Eğitim öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan sosyal, kültürel, sportif ve beceri kazandırma kurslarına katılarak öğrenme sürecinin yaşam boyu sürdürülmesi gerektiği gerçeğine örnek oluyorlar.

Orta ve Ağır düzeyde Otizmli Öğrencilerimiz için Üniversite Sosyal Yaşam Merkezinde ve Mehmet Mescier Uygulama Okulumuzda günlük yaşam becerilerini daha da artırmak için el sanatları, resim ve dekoratif ahşap süsleme gibi kurslarımız açılmaktadır.

Kursiyer ve velilerimizin rağbet gösterdiği kurslarımıza Üniversite Sosyal Yaşam Merkezinde 6, Mehmet Mescier Uygulama Okulumuzda 12 olmak üzere toplamda 18 özel kursiyerimiz kurslarına devam etmektedir.

Öğrencilerimize ayrıca kursa devam ettikleri süre boyunca ücretsiz özel servis aracı tahsis edilmektedir.

Kurslarımızda 1 kursiyerimiz ile 1 özel eğitim branşı öğretmeni bir de el sanatları öğretmeni ilgilenmektedir.

“Sevgi engel tanımaz” şiarıyla  Eğitim ailemizin tüm üyeleri ile özel öğrencilerimizin ihtiyaçlarına en iyi cevabı vermek için var gücümüzle ve her gün yol almak suretiyle çalışmaktayız.

Özel Öğrencilerimiz, okullarımızdan mezun olması halinde Halk Eğitimi Merkezlerimizce açılan kurslarımız aracılığı ile hayat boyu eğitimlerine devam etmektedirler. Onları her anlamda destekliyoruz ve yanlarında oluyoruz.

Bu düşünceler ile desteklerinden ötürü Karabük Belediye Başkanımıza, başarılı çalışmalarından dolayı Karabük Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Kabadayı ve ekibine, kurs öğretmenlerimize teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.