Karabük’te Mobil Aşı Uygulaması Devam Ediyor

Karabük’te Mobil Aşı Uygulaması Devam Ediyor
26.07.2021 14:44

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan mobil ekiplerince Karabük ve Safranbolu’da Aşı uygulama noktalarında randevusuz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulanmaya devam ediliyor.

Safranbolu Misaki Milli Meydanında ve Karabük  KARES AVM  zemin katta saat 10.30-19.00 saatleri arası isteyen vatandaşlara aşı uygulanıyor.

1.doz aşılarda 18 yaş üstünün tamamı için hiçbir kısıtlama olmadığı gibi , 2.ve 3.doz aşılarda aşı zamanı gelmiş kişilerde  randevu aranmıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaklaşık 23 Milyon kişinin henüz aşı olmadığını, 2. dozu olmayanların sayısının 17 Milyon, Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısının da 9 Milyona yakın olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın yaptığı bilgilendirme mesajinda şu ifadeler yer aldı.

”  Yaklaşık 23 Milyon kişi henüz aşı olmadı. 2. dozu olmayanların sayısı 17 Milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 Milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım.

Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım.

Covid-19’la mücadelenin kurallarına uymaz ve aşımızı hemen ilk fırsatta yaptırmazsak, salgını durdurmak uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, yaşadığımız kısıtları, maddi ve manevi kayıpları düşünün.
Ne çok insanı kaybettiğimizi hatırlayın. Salgın aşısız yenilmezSalgın aşısız yenilmez. Aşınızı olun.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.