KARABÜK’TE İKİ BİN İKİ BEDELLİ ASKER YEMİN ETTİ

10.11.2022 09:23

KARABÜK’TE İKİ BİN İKİ BEDELLİ ASKER YEMİN ETTİ.

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan bedelli askerler and içti.

Sancak geçişi ile başlayan, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden törende, İki Bin İki J. Acemi Er, Türk Bayrağı üzerine ellerini koyarak and içti.

2022/3-3 Dönem temel eğitimini Birincilikle bitiren J. Acemi Erin yaş kütüğüne plaketini çaktığı törende, temel eğitim kurslarında başarılı olan askerlere, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol ile birlikte başarı belgelerini ve hediyelerini veren Vali Fuat Gürel askerleri tebrik ederek ailelerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Askerler tarafından oynanan Zeybek oyunu ve gösteri ekibinin performansı büyük beğeni ile izlenirken yemin eden erler tarafından Jandarma Marşı’nın okunmasının ardından Ant İçme Töreni tören geçişi ile sona erdi.

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığında düzenlenen And İçme Törenine Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Bilecik Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, POMEM Müdürü Zekeriya Çoban, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İl ve İlçe Protokol üyeleri ile askerlerin aileleri katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.