KARABÜK’TE  ÇÖK, KAPAN, TUTUN TATBİKATI YAPILDI !

12.11.2022 23:40

KARABÜK’TE  ÇÖK, KAPAN, TUTUN TATBİKATI YAPILDI !

📌1999 Düzce depreminin 23. yıldönümü dolayısıyla ülke genelinde “Deprem Anı Ülke Tatbikatı” kapsamında evlerde, işyerlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarımızda, AVM’ler de, yurtlarda ve spor tesislerinde “Çök,Kapan,Tutun”tatbikatı gerçekleştirildi.

📌Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) koordinasyonunda, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü nedeniyle Kares AVM’de düzenlenen tatbikata Vali Fuat Gürel, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

📌Saat 18.57’de alarm verilmesinin ardından “Çök-Kapan-Tutun” tatbikatı yapıldı.

📌İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından yapılan duanın ardından konuşan Vali Gürel, vatandaşların deprem sırasında yapması gerekenlerle ilgili bilgilendirme yapıldığını belirterek”Özellikle bina içindeki vatandaşların sarsıntıyla kendilerini dışarıya attıkları görülüyor. Merdiven boşluklarında, asansörlerde ve balkonlarda birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bunların önüne geçebilmek adına bilinçlendirme faaliyeti yapıldı. Tatbikata katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, 12 Kasım 1999 Düzce depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun, gerçeğini yaşatmasın inşallah.”diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.