KARABÜK’TE BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

23.10.2023 14:12

KARABÜK’TE BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ..

Karabük’te Cumhuriyetin 100. Yılı Kapsamında Bilim Şenliği Düzenlendi.

29 Ekim kutlamaları kapsamında Karabük Bilim Sanat Merkezinde “Bilim Şenliği” düzenlendi.

Bilim Şenliğine İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Gençlik ve Spor Müdürü Coşkun GÜVEN, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail KARA, Şube Müdürü İsmail ÖZDEN, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, ”

Değerli yönetici arkadaşlarım ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli velilerimiz, sevgili öğrenciler. Öncelikle programımıza katılımlarınızdan dolayı hepimize teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Değerli katılımcılar. Öncelikle Filistin’de, Gazze’de, orada masum insanlara, çocuklara, kadınlara karşı girişilen katliamı kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Sayın bakanımızın talimatlarıyla da dün cuma günü bayrak töreninde Karabük’ de 37.000 öğrencimiz, 3.283 öğretmen ve yöneticimiz, yaklaşık 5.000 personelimizle sessiz şekilde nefretimizi İsrail’ e göstermiş olduk. Bunlar bizim açımızdan çok kıymetli. Değerli öğrencilerimizin Gazze’ye masum insanlara karşı yapılan katliamlara duyarlı olması bizleri mutlu ediyor.

Değerli katılımcılar, tabii Karabük eğitim ailesi olarak bizler akademik başarıda Türkiye çapındaki sıralamada hep iyi yerlerde olduk. Bu başarımızda sistematik olarak aratarak devam etmektedir.

Sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerimizde 2020 yılında 7 Türkiye, Balkan, Avrupa derecemiz var iken şu anda 2023 yılında 27 derecemiz bulunmaktadır. Bu gibi etkinliklerin çocuklarımızın, yavrularımızın hayata hazırlanmasında hayatı tanımasında çok kıymetli değerli olduğunun farkındayız. Bunun yanında Karabük ilinde yapmış olduğumuz bilim ve sanat çalışmalarıyla da bir farkındalık oluşturmaya devam ediyoruz. Özellikle okullarımızda TÜBİTAK 4004, 4006 ve Karabük’ te ilk defa yapılan 4007 bilimsel etkinlikleriyle Karabük eğitim ailesi olarak öğrencilerimizle bilimde ve sanatta biz de varız dedik.

2 yıldan beri özellikle TEKNOFEST ile ilgili öğrencilerimiz inanılmaz çalışmalara imza atıyorlar. Geçen yıl 2 tane elektrikli aracımızla TEKNOFEST yarışmalarına katıldık ve bir aracımız Türkiye 3. sü, yine diğer aracımızda Türkiye 23. sü oldu. Yani bunlar bizim açımızdan, gençlerimiz, çocuklarımız, yavrularımız açısından çok değerli.

Yine bu okulumuzu sıklıkla ziyaret ediyorum, geliyorum. Gençlerimizin yapmış olduğu çalışmaları heyecanla takip ediyorum. Hakikaten yaptığı çalışmalarla yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin Türkiye çapında bilim sanat merkezleri arasında çok iyi bir yerde olduğunu ifade etmek istiyorum. Hatta geçtiğimiz günlerde müdürümüzle öğretmenlerimiz bize geldiler. Matematikte Dünya 2.liği derecemiz var. Yani bunlar az şeyler değil. O sebeple bugün Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları çevresinde güzel bir program organize edildi. Bugün bilim sanat merkezimiz bilim şenliği programını ortaya koydu. Ben bu bilim şenliğinde katkı yapan, hazırlayan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin her birisine teşekkür ediyorum. Programımızın açılışımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ konuşmasının akabinde şenliğe katılan kurum müdürleri, yönetici ve öğrenciler ile birlikte Bilim Şenliğinin açılış kurdelesini kesti.

Daha sonra protokol heyeti stantları gezerek öğretmen ve öğrencilerden yaptıkları etkinlikler hakkında bilgiler aldı.

Katılımcıların büyük beğenisini kazandığı şenlikte fen ve teknoloji deneyleri, atölye çalışmaları gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Şenlik hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.