KARABÜKLÜ ŞAMPİYON,
HEM TÜRKİYE REKORUNU KIRDI ,
HEM MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ!

15.12.2022 23:33

KARABÜKLÜ ŞAMPİYON,
HEM TÜRKİYE REKORUNU KIRDI ,
HEM MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ!

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Özel Öğrencisi Muhammed Arif ÇENESİZ 4-6 Aralık 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Özel Sporcular (TOSSFED) Atletizm Türkiye Şampiyonasında Uzun Atlamada 6.11 metre atlayarak daha önceki 6 metre rekorunu kırarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Ayrıca Türkiye rekorunu kıran özel öğrenci Avrupa Barajını da geçerek milli Takıma seçildi ve 2024 Paris olimpiyatları kotası için antrenmanlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Karabük Merkez Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İzzet ÖZIŞIK Antrenör Serdar AKAT ve Özel Öğrencisi Muhammed Arif ÇENESİZ’i İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ makamında kabul ederek tebrik etti.

Serdar AKAT antrenörlüğünde gösterdiği başarıdan dolayı öğrenciyi ve bu başarıda emeği geçenleri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ başarılarının devamını dileyerek “Geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde de ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalarda şampiyonluklara ve önemli dereceler elde etmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok yetenekli. Bizler bu yarışmaları çok önemsiyor ve her zaman destekliyoruz. Öğrencilerimizin akademik alan ile birlikte çok yönlü gelişmesi, kendilerini herhangi bir dalda gerçekleştirmesi ve keşfetmesi için devletimiz bütün imkânlarını seferber etmiştir. Bu imkânları ise öğrencilerimiz, öğretmenleri ve antrenörleri ile çok iyi değerlendirmektedir.

Konuya ilişkin olarak yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında beden eğitimi derslerimiz dışında da öğrencilerimizin okul sporlarına teşvik edilmesini daha da güçlendireceğiz ve bir dinamizm kazandıracağız. Öğrencilerimizin İlkokulu tamamlayana kadar herhangi bir spor dalında gelişmeleri ortaokul ve lise dönemlerinde ise kendilerini gerçekleştirmeleri en büyük hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Özveriyle müsabakalara hazırlanan öğrencilerimiz bu yarışmalarda elimize en iyi şekilde temsil ediyor ve bunun sonucunda ise Türkiye ve Dünya dereceleri elde etmeye devam ediyoruz. Bu manada gerek beden eğitimi öğretmenlerimiz ve gerekse antrenörlerimizin öğrencilerimizi ne kadar disiplinli ve doğru çalıştırdığını görüyoruz ve bunun da meyvelerini topluyoruz. Öğrencilerimizi ailelerini ve teknik ekibi tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Göstermiş olduğu başarıdan ötürü Öğrenciyi tekrardan tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, öğrenciye hediye takdim etmesiyle ziyaret son buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.